ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Anadolu Ajansı Atina muhabiri 33 yaşında hayatını kaybetti

15.05.2020

Anadolu Ajansı’nın 33 yaşındaki Atina Temsilcisi Başmuhabir Furkan Naci Top, aylardır kanserle verdiği mücadelenin ardından dün Edirne’de yaşamını yitirdi.

Yetenekli gazeteci kariyerine Anadolu Ajansı’nda (AA) 2013 yılında başlamıştı. 2016 yılında Atina’ya gelen AA muhabiri, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da iyileştirilmesine yönelik birçok haber ve röportaja imza atmıştı. 

Yunanistan’ın Ankara Büyükelçiliği Basın Bürosu Türk gazetecinin ailesi ve yakınlarına taziye mesajı yayımladı. 

SYRIZA Partisi de taziye mesajında şu sözlere yer verdi: “Kritik konumuna, her türlü zorluğa karşı iyilik kaynağı olmayı sürdürerek ve nezaketini koruyarak sorumluluk ve profesyonellikle hizmet etti." 

AA yöneticileri ile telefonda görüşen Yunanistan’ın resmi haber ajansı Atina Haber Ajansı (ANA) Eski Genel Müdürü Michalis Psilos da Furkan Naci Top ile Atina'da görev yaptığı süre boyunca yakından çalışma fırsatı bulduğunu ve Furkan’ın başarılı işlere imza attığını söyledi. 

Atina Yabancı Muhabirler Derneği’nden yayımlanan taziye mesajında da, "Furkan, ahlakı, profesyonelliği ve aynı zamanda iyiliği ve samimi gülüşü ile sonsuza kadar kendisini tanıyan ve onunla çalışanların hatıralarında kalacaktır. Zorlu bir görevde mesleğini tutku ve sorumluluk bilinci ile icra etti.”

https://www.amna.gr/home/article/457655/Efuge-apo-ti-zoi-se-ilikia-molis-33-eton-o-Fourkan-Natzi-Top--o-antapokritis-tou-praktoreiou-eidiseon-Anadolu-stin-Athina

https://www.aa.com.tr/tr/kurumsal-haberler/ciprasin-partisi-syriza-dan-aa-atina-temsilcisi-icin-taziye-mesaji/1840754

GALERİ