ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Kınama

03.11.2020

Avusturya’nın başkenti Viyana’da 2 Kasım 2020, Pazartesi gecesi 6 ayrı noktada terör saldırısı gerçekleşti. Artan Koronavirüs vakaları nedeniyle uygulanmasına karar verilen kısıtlamalar yürürlüğe girmeden bir gün önce Birinci Viyana’da bir sinagoga yakın bir bölgede uzun namlulu saldırganların gerçekleştirdiği saldırıda 3 sivil hayatını kaybetti, 7’si ağır 15 kişi de yaralandı. Saldırıda Recep Tayyip Gültekin isimli bir Türk genci de hafif yaralandı.

Avusturya İçişleri Bakanı Karl Nehammer’in verdiği bilgiye göre özel birimlerin mücadelesi sonucunda bir saldırgan etkisiz hale getirildi, bir saldırgan da kaçtı. Bakan Nehammer, çok sayıda yaralı ve ölü olduğunu belirtti. Bakan, vatandaşların çok zorunlu olmadığı müddetçe evlerinden çıkmaması isterken saldırının yaşandığı birinci Viyana’dan uzak durularak çocukların okullara gönderilmemesini talep etti. 

Terör hiç bir koşulda, hiç bir gerekçe  ile  kabul  edilemez, herkesçe en şiddetli bir biçimde kınanmalıdır. Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) olarak Viyana’daki terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. ABTTF Başkanlık Kurulu olarak Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türkleri adına saldırıda yaşamını yitirenlere Alllah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileriz. 
 

GALERİ