ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

İskeçe Azınlık Ortaokulu-Lisesi’nden protesto yürüyüşü!

23.09.2019

ABTTF Başkanı: “Demokratik haklarını kullanarak tepkilerini ortaya koyan okul aile birliği, encümen heyeti ve velilerimizi sonuna dek destekliyoruz. Hak verilmez ise alınacak, başka yolu yok!”

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi, 23 Eylül 2019’da, bugün yürüyüş gerçekleştiriyor. Bu yıl öğrenci sayısı 740’a ulaşan okulda binanın yetersizliği nedeniyle vardiyalı eğitime geçilmesine karşı çıkan veliler, okuldaki bina sorununun çözülmesini talep ediyor. 

20 Eylül Cuma günü İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği tarafından düzenlenen ve çok sayıda velinin katıldığı toplantıda okulda başlatılan boykotun sürdürülerek 23 Eylül Pazartesi 11:30’da okuldan şehir meydanına ve oradan valilik binasına protesto yürüyüşü gerçekleştirilmesine karar verildi. 

Okul Aile Birliği ve Encümen Heyeti, Şubat ve Haziran 2019’da okuldaki bina sorununun çözülmesi için taleplerini resmi makamlara iletmiş, ancak olumlu yanıt alamamışlardı. Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte okulda iki yıl aradan sonra yeniden vardiyalı eğitim uygulamasına geçilmesi nedeniyle 12 Eylül 2019 tarihinde okulda boykot gerçekleştirilmişti. 

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu, “Okul Aile Birliği Genel Kurulu neticesinde İskeçe Azınlık Ortaokulu-Lisesi’nin bugün gerçekleştirdiği protesto yürüyüşünü destekliyoruz. Okul Aile Birliği ve Encümen Heyeti’nin taleplerine rağmen okul binası sorununun çözülmesi için hiçbir adım atılmamış olması devletin sorumluluğunu yerine getirmemesi demektir. Demokratik haklarını kullanarak tepkilerini ortaya koyan okul aile birliği, encümen heyeti, velilerimizi ve öğrencilerimizi sonuna dek destekliyoruz. Hak verilmez ise alınacak, başka yolu yok!” açıklamasında bulundu. 

*Fotoğraf: http://gundemgazetesi.com

GALERİ