ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Anavatanımızın eski başbakanı Mesut Yılmaz hayatını kaybetti

30.10.2020

Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin eski başbakanlarından ve Anavatan Partisi Eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz, 30 Ekim 2020 tarihinde tedavi gördüğü hastanede 73 yaşında hayatını kaybetti. Yılmaz, önce akciğer, daha sonra ise beyin ameliyatı geçirmişti.

Ahmet Mesut Yılmaz, 6 Kasım 1947 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü’nü bitiren Yılmaz, 1972-1974 yılları arasında Almanya’nın Köln Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde yüksek lisans çalışması yaptı. 1983 yılında Anavatan Partisi’nde kurucu üye olan Yılmaz, devlet bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, başbakan yardımcılığı ve başbakanlık görevlerinde bulundu. Yılmaz, 1991 ile 2002 yılları arasında da Anavatan Partisi Genel Başkanlığı yaptı. Berna Hanım ile evli olan Yılmaz, biri 2017’de vefat eden iki çocuk babasıydı. 

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanlık Kurulu ve ailesi olarak Avrupa’da yaşayan tüm Batı Trakya Türkleri adına anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nin eski başbakanı Mesut Yılmaz’a Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına baş sağlığı ve sabır dileriz. 22 Aralık 1987-20 Şubat 1990 tarihleri arasında anavatanımızın dışişleri bakanı olarak görev yapan merhum Mesut Yılmaz, Batı Trakya Türk toplumunun çok zor günler yaşadığı bu dönemde her zaman Batı Trakya Türklerinin yanında olmuştu. Merhum Mesut Yılmaz, Batı Trakya Türk toplumuna verdiği sonsuz destekle her zaman sevgi, saygı ve minnetle hatırlanacaktır. Türk milletinin başı sağ olsun.

*Fotoğraf: www.milliyet.com.tr

GALERİ