ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Halit Habipoğlu yeniden Federasyon başkanlığına getirildi

01.05.2007
Halit Habipoğlu yeniden Federasyon başkanlığına getirildi

21 Nisan Cumartesi günü Witten’de bir araya gelen ABTTF yeni seçilen yönetim kurulu, Halit Habi-poğlu’nu yeniden Federasyon başkanlığına getirdi.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 8 Nisan Pazar günü Almanya’nın Giessen kentinde, 131 delegenin katıldığı, ABTTF 15. Delegeler Kurulu’ndaki seçimlerde Federasyonun 11 kişilik yeni yönetim kurulu kadrosunu belirlemiş ancak görev taksimini yapmamıştı. Cumartesi günü gerçekleştiri-len 15. Dönem’in ilk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımının yanı sıra ABTTF’nin 2007 – 2008 yılı çalışmalarına ilişkin önemli kararlar alındı.

ABTTF’de beş dönemdir Federasyon başkanlığı yapan Halit Habipoğlu yeniden başkanlığa seçilmiş olmasından büyük onur duyduğunu belirterek, „ Azınlığımızın Avrupa’daki gönüllü elçisi ABTTF, za-man içerisinde çok büyük başarılara imza atmış ve artık azınlığımızla ilgili danışmanlık hizmeti verebilecek bir kurum haline gelmiştir. 2007 ve 2008 yıllarında gerçekleştireceğimiz faaliyetlerde ulus-lararası etkinliklere daha çok ağırlık vereceğiz. Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere, AKPM ve FUEN gibi kurumlarla işbirliği içerisinde çalışmalar yapabilmek en büyük hedefimiz. Önümüzdeki günlerde bu alanda attığımız somut adımları kamuoyuna duyuracağız“ diye konuştu.

ABTTF’nin Batı Trakya’daki Türk azınlığın, kimlik, din ve insan hakları gibi bir türlü çözülemeyen so-runlarının yanında, Yunanistan’da oluşturdukları kültürel değerlerini de kamuoyuna taşıyacaklarını belirten Habipoğlu, „Azınlığımız kamuoyunda sürekli yaşadığı sorunlarla gündeme geliyor. Bir Avrupa Birliği ülkesinde insan hakları ihlallerinin yaşanması elbette ki çok üzücü, bunu hep dile getirmek gün-demde tutmak gerekli. Fakat Batı Trakyalılar oluşturdukları kültürel değerlerle de dikkate alınması gereken bir azınlık. Gerçekleştireceğimiz çalışmalarla, Avrupa’ya azınlığımızın kültürel değerlerini de tanıtacağız“ şeklinde konuştu.

ABTTF 15. Dönem Yönetim Kurulu görev dağılımı şu şekilde yapıldı:

Başkan: Halit Habipoğlu
Başkan Yardımcıları Sami Yusuf, Sebaytin Mümin, Engin Ahmet
Genel Sekreter Özkan Reşit
Sayman Mehmet Hüseyin
Kuzey Avrupa Teşkilat Başkanı Mustafa Kasap
Orta Avrupa Teşkilat Başkanı Ramadan Ramadan
Güney Avrupa Teşkilat Başkanı Cengiz İsmail
Gençlik Faaliyetleri Sorumlusu Kamuran Ömeroğlu
Eğitim Faaliyetleri Sorumlusu Ekrem Kırcaali

GALERİ