ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Liderimiz Dr. Sadık Ahmet’i aramızdan ayrılışının 27. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz!

21.07.2022

ABTTF Başkanı: “ABTTF olarak merhum liderimizin bizlere bıraktığı mirasına sahip çıkarak gerek uluslararası alanda gerekse sorunlarımızın asıl çözüm yeri olan ülkemizin başkenti Atina’da kararlı ve cesur adımlar atmayı sürdüreceğiz.”

Batı Trakya Türk toplumunun lideri merhum Dr. Sadık Ahmet’i 27 yıl önce, 24 Temmuz 1995 tarihinde şüpheli bir trafik kazasında ebediyete uğurladık. Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanlık Kurulu ve ailesi olarak Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türkleri adına hayatını kaybedene dek Batı Trakya Türklerinin hakları için mücadele veren liderimiz merhum Dr. Sadık Ahmet’i vefatının 27. yılında saygı, rahmet ve özlemle yad ediyoruz.

1947 yılında Gümülcine’nin Sirkeli köyünde doğan Dr. Sadık Ahmet, tüm hayatını Batı Trakya Türk toplumunun haklı davasına hizmet etmeye adamış, Batı Trakya Türklerinin uğradığı haksız uygulamalar ve hak ihlallerine karşı her zaman dimdik durmuş, Batı Trakya Türk toplumunun sesini dünya kamuoyuna duyurmuştur. Mücadelesi uğrunda tutuklanan ve hapis yatan Dr. Sadık Ahmet, ilkeli ve kararlı duruşundan hiçbir zaman ödün vermemiştir. 

Batı Trakya Türk toplumunun sorunlarını uluslararası alanda duyurmak amacı ile 1988’de kurulan Federasyon’umuz, merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in açtığı yolda çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir. Batı Trakya Türk toplumu olarak birlik ve dayanışma içerisinde merhum liderimizin ışık tuttuğu yolda mücadelemize devam ediyoruz.

Merhum Dr. Sadık Ahmet’in vefatının 27. yılı dolayısıyla ABTTF Başkanlık Kurulu adına yaptığı açıklamada Başkan Halit Habip Oğlu, “Tüm hayatı Batı Trakya Türklerinin hakları için mücadeleyle geçen merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’i rahmet, saygı ve hasretle anıyoruz. ABTTF olarak merhum liderimizin bizlere bıraktığı mirasına sahip çıkarak gerek uluslararası alanda gerekse sorunlarımızın asıl çözüm yeri olan ülkemizin başkenti Atina’da kararlı ve cesur adımlar atmayı sürdüreceğiz.” dedi.

GALERİ