ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Demokrasi şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz 

15.07.2022

Anavatanımız Türkiye’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği ve demokratik yönetimi rafa kaldırarak devleti ele geçirmeyi hedeflediği menfur darbe girişiminin altıncı yıl dönümündeyiz.

Anavatanımız ve Türk milletinin demokrasi tarihi açısından en önemli dönüm noktalarından biri olan 15 Temmuz’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla tüm yurtta sokağa çıkan vatandaşlar, hain FETÖ terör örgütünün ülkenin bütünlüğüne kastederek darbe yoluyla devleti ele geçirme girişimini başarısızlığa uğratmıştır. O gece genciyle, yaşlısıyla topyekûn bir direniş gösteren Türk milleti, iradesini ortaya koyarak devleti ve vatanına sahip çıkmış, şanlı bir demokrasi destanı yazmıştır.

Batı Trakya Türk toplumunun Avrupa ve uluslararası alandaki temsilcisi Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanlık Kurulu ve ailesi olarak Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türkleri adına anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığını ve demokratik kurumlarını hedef alan hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz. Şanlı direnişte canını feda eden tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. ABTTF olarak anavatanımız Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne kastedenlere karşı her zaman anavatanımızın yanında olduğumuzu bu vesileyle yinelemek istiyoruz. 

*Fotoğraf: https://kurumsal.15temmuz.gov.tr 
 

GALERİ