ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Batı Trakya Türk toplumunun sevilen simalarından Necati Haliloğlu vefat etti

06.01.2022

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Stuttgart ve Geniş Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği’nin kurucu ve ilk başkanı, ABTTF’nin kuruluşunda büyük katkıları olan Necati Haliloğlu, tedavi gördüğü Dedeağaç Devlet Hastanesi’nde 6 Ocak 2022 Perşembe sabahı 81 yaşında Hakk’ın rahmetine kavuştu. 

Hayatını Batı Trakya Türk toplumunun hak ve özgürlükler mücadelesine adayan, Almanya’daki dernekleşme çalışmalarında öncü rol oynayan isimlerden biri olan Haliloğlu, babacan tavırlarıyla Almanya’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin büyük sevgi ve saygısını kazanmıştı. Almanya’da yaşayan ve hiç evlenmeyen Haliloğlu’nun cenazesi doğup büyüdüğü Gümülcine’de toprağa verilecek. 

ABTTF Başkanlık Kurulu ve ailesi olarak Avrupa’da yaşayan tüm Batı Trakya Türkleri adına kıymetli büyüğümüz, dava adamı Necati Haliloğlu’na Allah’tan rahmet, kederli ailesi, yakınları ve Batı Trakya Türk toplumuna başsağlığı ve sabır dileriz. Merhum Haliloğlu, Batı Trakya Türk toplumu ve ABTTF’ye verdiği çok değerli hizmetlerle her zaman sevgi, saygı ve minnetle hatırlanacaktır. Nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun.

GALERİ