ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Genç ABTTF, YEN Genel Kurul toplantısına katıldı

10.05.2021

Avrupa’nın farklı ülkelerinden azınlıklara mensup gençlerin katıldığı toplantıda YEN Başkanlık Kurulu ile çalışma gruplarının yeni üyeleri seçildi.

Genç ABTTF, 8 Mayıs 2021 tarihinde çevrim içi düzenlenen Avrupa Milletleri Gençliği (YEN) Genel Kurul toplantısına katıldı. Toplantıya Genç ABTTF’yi temsilen Nihan Ayan iştirak etti. Toplantıyı Avrupa Milletleri Federal Birliği’ni (FUEN) Başkan Yardımcısı Angelika Mlinar da konuk katılımcı olarak takip etti. 

Toplantı YEN Başkanı Andor Barabás’ın selamlama konuşmasıyla başladı. Barabás, bu yılın diğer yıllara kıyasla oldukça farklı olduğunu belirterek, salgının YEN’in faaliyet planlamasını büyük ölçüde etkilediğini ifade etti. 

Ardından YEN 2020-2021 faaliyet raporunun sunumu yapıldı ve YEN tüzüğü ile ilgili değişiklikler oylamaya sunularak kabul edildi.

Toplantıda yapılan seçimler sonucunda YEN Başkanlık Kurulu’nun yeni üyeleri de belirlendi. Almanya’da yaşayan Dan azınlığına mensup Linea Kopf İçişlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Polonya’da yaşayan Kaşub azınlığına mensup Ewelina Stefańska Azınlık Hakları ve Politikaları Çalışma Grubu Koordinatörü seçildi. 

Toplantı, YEN’in 2022 ve 2023 yıllarında düzenlemeyi planladığı etkinliklerin ve etkinliklere ev sahipliği yapacak üye kuruluşların tanıtılması ile sona erdi.


 

GALERİ