ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı kutlu olsun!

30.04.2021

ABTTF Başkanlık Kurulu ve ailesi olarak alın teriyle ekmeğini kazanan tüm işçi ve emekçilerin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nı can-ı gönülden kutluyor, haksızlıkların yaşanmadığı, özgür ve eşit yarınlar diliyoruz. 

Dünya çapında kutlanan 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı, işçi ve emekçilerin birlik ve dayanışma günüdür. 1 Mayıs’ın kökeni 1856 yılında Avustralya’nın Melbourne kentinde taş ve inşaat işçilerinin çalışma saatlerinin azaltılarak günde sekiz saat olması için gerçekleştirdiği protesto yürüyüşüne kadar uzanmaktadır. 

Bugün Almanya başta Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde ülkemiz Yunanistan’daki siyasi baskı ve ayrımcılık ile ekonomik nedenlerden dolayı göç etmek zorunda kalan binlerce Batı Trakya Türk’ü yaşamaktadır. Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin büyük çoğunluğu ise işçi olarak ekmeğini kazanmaktadır.  Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanlık Kurulu ve ailesi olarak alın teriyle ekmeğini kazanan tüm işçi ve emekçilerin 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nı can-ı gönülden kutluyor, haksızlıkların yaşanmadığı, özgür ve eşit yarınlar diliyoruz.
 

GALERİ