ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

TAZİYE

18.06.2020

Batı Trakya Türk toplumunun öncülerinden Selahattin Yıldız vefat etti

Batı Trakya Türk toplumunun hak ve özgürlükler mücadelesinde lider isimlerden Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği(BTTDD) Eski Genel Başkanı Selahattin Yıldız, 17 Haziran 2020 Çarşamba günü Hakk’ın  rahmetine kavuşmuştur. Yıldız, 18 Haziran 2020 Perşembe İstanbul Gaziosmanpaşa Merkez Camii’nden ikindi namazını müteakiben defnedilecek. 

1929 İskeçe doğumlu Selahattin Yıldız, BTTDD’de 1971 ile 1979-1981 yılları arasında genel başkanlık görevi yaptı. 90 yıllık yaşamında Batı Trakya Türklerinin davasının lider isimlerinden biri olan Yıldız, ömrü boyunca Batı Trakya Türklerine hizmet etmeye devam etti. Aynı zamanda  Eski Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri ve İstanbul İl Temsilcisi Selahattin Yıldız, İstanbul’da çeşitli spor kulüplerinde uzun yıllar yöneticilik yaptı. 

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) Başkanlık Kurulu olarak Avrupa’da yaşayan tüm Batı Trakya  Türkleri ailesi adına çok kıymetli büyüğümüz, dava adamı Selahattin Yıldız’a Allah’tan rahmet, kederli ailesi, yakınları ve tüm Batı Trakya Türk toplumu camiasına başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun!
 

GALERİ