ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Yıl sonu dernek ziyaretlerinde son durak Gütersloh oldu

30.12.2019

Her yıl sonunda üye dernekleri ziyaret eden Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), son olarak Gütersloh’taydı. ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu ve ABTTF Başkan Yardımcısı Sami Yusuf, 28 Aralık Cumartesi günü Gütersloh’ta dernek yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldiler. 

Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği’ne gerçekleştirilen ziyarette Başkan Halit Habip Oğlu, 2019’un önemli olaylarını aktardı. ABTTF’nin Batı Trakya’da yaşanan önemli olaylar karşısında vakit kaybetmeden reaksiyon gösterdiğini belirten Habip Oğlu, ABTTF çalışmaları hakkında dernek yöneticilerini ve üyelerini bilgilendirdi. ABTTF’nin 2020 yol haritasını aktaran Habip Oğlu, Batı Trakya Türk toplumunun sesinin daha geniş kitlelere  duyurmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 

Dernek yöneticilerinin sorunlarını ve ihtiyaçlarını dinleyen ABTTF Başkanı, 2020 yılında da üye derneklerin önemli milli, kültürel ve dini gün ve aylarda düzenleyecekleri etkinliklere destek ve katkıda bulunmaya devam edeceklerini ifade etti. 

GALERİ