ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Yıl sonu ziyaretleri çerçevesinde ABTTF yönetimi Fürth/Nürnberg ve Herzogenaurach derneklerini ziyaret etti

26.12.2022

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) her yıl sonunda gerçekleştirdiği dernek ziyaretlerine devam ediyor. Üye derneklere yapılan ziyaretler çerçevesinde ABTTF Başkanlık Kurulu, 24 Aralık 2022’de Fürth/Nürnberg Batı Trakya Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Herzogenaurach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. 

ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, ABTTF Başkan Yardımcısı Sami Yusuf ve ABTTF Başkan Yardımcısı Mustafa Kasap, Fürth/Nürnberg ve Herzogenaurach’ta dernek yöneticileri ve dernek üyeleriyle bir araya geldi. 

Dernek ziyaretlerinde ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, Batı Trakya Türk toplumunun ilgilendiren gelişmeler çerçevesinde 2022 yılını değerlendirdi, Yunanistan’daki güncel gelişmeleri dernek yöneticileri ile değerlendirdi. Federasyon’un 2022 yılında gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi veren ABTTF Başkanı, ABTTF’nin 2023 yılı çalışma planının hazır olduğunu belirterek gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik, faaliyet ve diğer çalışmaları dernek yöneticilerine aktardı.  

Fürth/Nürnberg derneği ile Herzogenaurach derneğinin çalışmaları hakkında bilgi edinen ABTTF yöneticileri, ABTTF’nin gücünü üye derneklerden aldığının her zaman bilincinde olduklarını ifade ederek ABTTF’nin 2023 yılında da üye derneklerin önemli milli, kültürel ve dini gün ve aylarda düzenleyecekleri etkinliklere destek ve katkıda bulunmaya devam edeceğini belirttiler. 

ABTTF heyeti 2023 yılında Batı Trakya Türk toplumunun sorunlarının çözüme kavuşmasını temenni ederek bunun için var olan güçleri ile çalışmaya devam edeceklerini söyledi, derneklerimizin yaklaşan yeni yılını kutladı ve derneklerimize yeni yılda gerçekleştirecekleri çalışmalarda başarılar diledi. 

GALERİ