ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

ABTTF Başkanlık Kurulu yılın son toplantısını gerçekleştirdi

12.12.2022

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) 21. Dönem Başkanlık Kurulu, 10 Aralık 2022 Cumartesi günü 5. olağan toplantısını gerçekleştirdi. ABTTF’nin Almanya’nın Witten şehrindeki genel merkezinde yapılan toplantıda ABTTF’nin 2022 yılındaki çalışma ve faaliyetleri değerlendirildi, önümüzdeki 2023 yılında Batı Trakya Türk toplumunun sorunlarının çözüme kavuşturulması amacıyla uluslararası düzeyde ve Yunanistan’da geçekleştirilmesi öngörülen girişimler ele alındı.

ABTTF’nin 2023 yılı yol haritası belirlendi

Batı Trakya Türk toplumu ile ilgili güncel gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda, Yunanistan’da özellikle son dönemde siyaset ve medyada Batı Trakya Türk toplumuna hedef alan nefret söyleminin artış gösterdiğine dikkat çekildi.

Batı Trakya’daki ekonomik sorunların da ele alındığı toplantıda, bölgenin ekonomik yönden kalkınmasının önemli olduğu dile getirildi.

ABTTF’nin 2023 yılı yol haritasının belirlendiği toplantıda, salgın kısıtlamalarının sona ermesi ile önceki yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da ABTTF’nin maddi ve manevi desteğiyle üye dernekler tarafından önemli milli, kültürel ve dini gün ve aylarda Batı Trakya Türklerine yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenmesi ve söz konusu etkinliklerin içeriği ele alındı.

GALERİ