Forum! New!


Facebook
Twitter

Yunanistan 26 Mayıs’ta sandık başına gidiyor - 07.05.2019

Yunanistan’da 26 Mayıs 2019 Pazar günü belediye ve eyalet seçimleri ile Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri yapılacak. Yerel ve bölgesel seçimlerde belediye başkan ve meclis üyeleri ile eyalet başkan ve meclis üyeleri belirlenecek. Siyasi parti listelerinin yarışacağı Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde ise Yunanistan’ın AP’deki 21 sandalyesinin yeni sahipleri belirlenecek. AP seçimlerine Batı Trakya Türk toplumunun tek ve yegane siyasi partisi Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi 2014 yılında olduğu gibi yine katılacak.

Halihazırda Batı Trakya Türk toplumu mensubu belediye başkanlarının görev yaptığı Kozlukebir ve Mustafçova belediyelerinde belediye başkan ve meclis üyeliği adaylarının tümü Türk. Aynı şekilde belediye başkanının Batı Trakya Türk toplumu mensubu olduğu Yassıköy belediyesinde belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için iki Türk listesi ve 1 Yunan listesi yarışıyor. Gümülcine, İskeçe, Maronya-Şapçı, Bulustra ve İnhanlı gibi belediyelerde ise Batı Trakya Türk toplumu mensubu adaylar çoğunluk listelerinden seçimlere katılıyor. Yine bölgesel yani eyalet seçimlerine çoğunluk listelerinden katılan Türk adaylar Doğu Makedonya ve Trakya Eyalet Meclisi’ne seçilmek için yarışıyor.

Batı Trakya Türk toplumunun siyasi alandaki temsilcisi DEB Partisi de 26 Mayıs 2019 tarihindeki AP seçimlerine katılacağını ilan ederek listesinde yer alacak AP milletvekili adaylarını halihazırda kamuoyuna tanıtmaya başladı. DEB Partisi, “Hadi bir daha” diyerek ikinci kez katılacağı AP seçimlerinde Batı Trakya Türk toplumunun sesini ve taleplerini herkese duyurmayı amaçlıyor.

Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin temsilcisi Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) olarak Batı Trakya Türk toplumunun varlığının ülkemiz Yunanistan ve Avrupa’da daha güçlü bir şekilde hissettirilmesi ve sorunlarının gündeme gelmesi için oy kullanma hakkına sahip tüm Batı Trakya Türklerini 26 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak yerel ve bölgesel seçimler ile AP seçimlerinde sandığa giderek oy kullanmaya ve oyları ile Türk adayları ve siyasi partimiz DEB Partisi’ni desteklemeye çağırıyor, adaylarımıza ve partimize seçimlerde başarılar diliyoruz.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1597127    Bugün : 423    Son : 23:48    Aynı anda : 13031
ABTTF
58. FUEN Kongresi, 19-23.06.2013, Briksen, Guney Tirol, Italya
Habitat2008
Ueye Dernek Ziyaretleri 2016
Bati Trakya ya Kesif Ziyareti 2017.09.10-13
Batitrakya Resimleri
21. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi Lippstadt-Eickelborn 2017.05.13
Specials
Teknoloji