Forum! New!


Facebook
Twitter

İzinsiz tadilat suçlamasıyla Koray Hasan’a hapis ve para cezası! - 03.10.2018

1928 yılında kurulan Gümülcine Türk Gençler Birliği(GTGB)’nin eski Başkanı Koray Hasan, 2 Ekim 2018 tarihinde Gümülcine Tek Hakimli Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada lokal binasında izinsiz tadilat yaptığı gerekçesi ile 6 ay hapis ve 5 bin avro para cezasına çarptırıldı.

2010-2017 döneminde GTGB Başkanı olarak görev yapan Koray Hasan, dernek binasında izinsiz olarak badana yapma, çatı kiremitlerini değiştirme, tuvaletlerde tadilat yapma suçlaması ile hakim karşısına çıktığı davada suçlu bulunarak hapis ve para cezasına çarptırıldı.

Ayrıca benzer suçlardan hakkında ikinci bir dava açılan Koray Hasan aynı gün ikinci kez hakim karşısına çıktı. İzinsiz tadilat suçlaması ile açılan ikinci dava, hangi tadilat işlemlerinin izne tabi olduğunun araştırılması amacıyla 18 Haziran 2019’a ertelendi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu, “Gümülcine Türk Genç Birliği Eski Başkanı Dr. Koray Hasan’a verilen hapis ve para cezasını kınıyoruz. Başkanlık yaptığı dönemde dernek lokalinin fiziki şartlarını iyileştirmekten başka herhangi bir amaç gütmeden yapılan tadilat nedeniyle Hasan’a hapis ve para cezası verilmesi Batı Trakya Türk toplumunu temsil eden kişilere ve kuruluşlara yönelik gözdağıdır. İsminde “Türk” kelimesi geçtiği için derneklerimizi kapatan ve yenilerinin kurulmasına izin vermeyen Yunanistan bölgedeki Türk varlığına karşı tahammülsüzlüğünü böylece göstermiştir" dedi.

*Fotoğraf: www.gundemgazetesi.com
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» Genç ABTTF YEN Paskalya Semineri’ne katıldı
» Witten derneğimiz Federasyon’umuzu ziyaret etti
» Dr. Hasan Ahmet_HAYDİ DOSTLAR!
» Yunan hükümeti Batı Trakya Türk toplumuna ait vakıfların idare heyetlerine kendi belirlediği kişileri atamaya devam ediyor
» NİSAN 2019
» Başkan´dan
» Batı Trakya Türk heyeti din veya inanç özgürlüğü konulu AGİT toplantısına katıldı
» ABTTF’den Yunanistan 2018 İnsan Hakları Raporu’na paralel rapor
» ABTTF’den DİTİB’ye ziyaret
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1222960    Bugün : 7    Son : 0:18    Aynı anda : 13031
ABTTF
RML2future Konferansi, 17-18.01.2012 Bolzano, Italya
Avrupada Dil Haklari Konferansi, 05-07.12.2013, Cottbus, Almanya
Avrupa Vatandaslar Girisimi Temali Bati Trakya Ziyareti ve 1 Milyon Imza Kampanyasi, 06-09.06.2013, Gumuelcine ve Iskece
FUEN Parlamenter Oglen Yemegi Toplantisi, 24.01.2012, Bruksel
29 Ocak Milli Direnis Gunu Anma Torenleri
18. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi
Specials
Teknoloji