Forum! New!


Facebook
Twitter

Batı Trakya Türkleri Herzogenaurach derneğimizin aile gecesinde buluştu - 14.03.2018

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Herzogenaurach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 10 Mart 2018 tarihinde geleneksel Aile Gecesi düzenledi. ABTTF’yi temsilen Başkan Yardımcısı Ferruh Hasan’ın iştirak ettiği geceye ABTTF üyesi Fürth/Nürnberg Batı Trakya Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Münih Batı Trakya Türkleri Aile Derneği ve ev sahibi Herzogenaurach derneğinin yönetici ve üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda Batı Trakya Türk’ü katıldı. Geceye Herzogenaurach Belediye Başkan Vekili Renate Schoff da iştirak etti.

Aile Gecesi ev sahibi Herzogenaurach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Celil Halil’in açış ve selamlama konuşması ile başlarken Halil, geceye katılarak kendilerini yalnız bırakmadıkları için tüm konuklara teşekkür etti. Gecede konuşan ABTTF Başkan Yardımcısı Ferruh Hasan, ABTTF’yi temsilen geceye katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu ve Başkanlık Kurulu üyesi çalışma arkadaşlarının selamını iletti. Hasan, ABTTF’nin Batı Trakya Türk toplumunun sorunlarının çözümüne yardımcı olmak için uluslararası alandaki yoğun çalışmalarını sürdürdüğünü, Yunanistan’ın Batı Trakya Türklerine yönelik ayrımcı politikasını sona erdirmesi için mücadelelerinden asla vazgeçmeyeceklerinin altını çizdi. Derneklerin Batı Trakya Türk kültürünün gelecek nesillere aktarılmasında çok önemli rol üstlendiğini not eden Hasan, derneklerin düzenlediği bu geleneksel kültür ve aile gecelerinin Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin bir araya gelmesine ve aralarındaki dayanışmanın pekişmesine vesile olduğunu kaydetti. Hasan, gecenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek ve tüm konuklara iyi eğlenceler dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tombala çekilişinin de yapıldığı gecede Grup Metin Canses’in çaldığı canlı müzik eşliğinde eğlenen Batı Trakya Türkleri birbirleriyle sohbet ederek hasret giderdi.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» Batı Trakya Türk toplumu çift dilli azınlık anaokullarının ivedilikle açılmasını talep ediyor
» Dr. Hasan Ahmet_ŞAŞMA!
» ABTTF Brüksel’e çalışma ziyaretinde bulundu
» NİSAN 2018
» Başkan´dan
» Avrupa’da çeşitlilik için 1 milyon imza kampanyası hedefine ulaşarak başarıyla sonuçlandı
» ABTTF Başkanlık Kurulu Witten’de toplandı
» AİHM kararının onuncu yılında İskeçe Türk Birliği’nden konferans
» Avrupa’da çeşitlilik için 1 milyon imza kampanyasında sona yaklaşıldı
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1025695    Bugün : 142    Son : 8:50    Aynı anda : 13031
ABTTF
Berlin Buyukelciligi iftar 2015
Ueye Dernek Ziyaretleri 2016
Bati Trakya Tuerkleri Kadin Kurultayi, 18-19.05.2012, Guemuelcine
ABTTFnin Yil Sonu Uye Dernek Ziyaretleri, 20-30.12.2013
Bati Trakya ya Kesif Ziyareti 2017.09.10-13
Avrupa Parlamentosunda Konferans, 28.11.2012, Bruksel
Specials
Teknoloji