Forum! New!


Facebook
Twitter

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! - 08.03.2018

8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada çeşitli etkinlikler ile bugün kutlanıyor. Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanlık Kurulu olarak Batı Trakya’da, Türkiye’de, Almanya’da veya diğer farklı ülkelerde yaşayan tüm Batı Trakya Türk kadınlarının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz!

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nun 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart’ı “Dünya Kadınlar Günü” ilan etmesinin ardından kutlanmaya başlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün bu yılki teması Birleşmiş Milletler tarafından “Şimdi Zamanı: Kadınların Yaşamlarını Değiştiren Kırsal ve Kentsel Eylemciler” olarak belirlendi. BM Kadınların Statüsü Komisyonu’nun öncelikli teması ile aynı olarak Dünya Kadınlar Günü’nde dünyadaki nüfusun dörtte birinden fazlasını oluşturan kırsalda yaşayan kadınların haklarına ve aktivizmlerine dikkat çekilmesi hedefleniyor. Bu günde kalkınmanın her unsuru bakımından geride bırakılan kadınların haklarının çeşitli etkinliklerle öne çıkarılması ve tartışılması amaçlanıyor.

Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile yayımladığı mesajda Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanlık Kurulu, “Batı Trakya Türk kadınlarının ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyoruz. Birleşmiş Milletler’in bu yıl için tema olarak belirlediği kırsalda yaşayan kadınların yaşamlarının değiştirilerek hak ettikleri yaşama kavuşmalarını temenni ediyoruz. Yunanistan’ın en fakir bölgesi olan Batı Trakya’da özellikle kadınlarımızın tarlada, evde ve yaşamın diğer tüm alanlarında verdiği inanılmaz mücadeleyi takdir ile izliyoruz. Kırsalda yaşayan ve yaşamın tüm zorluklarına cesurca göğüs geren tüm kadınlarımızın sahip oldukları haklara ve hak ettikleri yaşama kavuşmalarında Batı Trakya Türk toplumunu temsil eden tüm kuruluşlar olarak hep birlikte çaba sarf etmeliyiz. Tüm dünyada ise devletler, uluslararası örgütler ve sivil toplum temsilcilerinin birlikte çalışarak bu hedefe ulaşmak için somut adımlar atması gerektiğine inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

*Fotoğraf: www.unwomen.org
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» Avrupa Azınlık Hakları Grubu’dan ABTTF’ye ziyaret
» ARALIK 2018
» Dr. Hasan Ahmet_YÜKSELTİN SESİNİZİ!
» AKPM’den ulusal azınlıkların hakları konusunda rapor
» ABTTF’den Halver ve Meschede derneklerine ziyaret
» ABTTF Başkanlık Kurulu 2018 yılının son toplantısını gerçekleştirdi
» Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Yunanistan’ı bir kez daha uyardı
» Dünya İnsan Hakları Günü kutlu olsun!
» Başkan´dan
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1145214    Bugün : 179    Son : 8:36    Aynı anda : 13031
ABTTF
18. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi Aile Gecesi
Berlin Buyukelciligi iftar 2015
AGIT Toplantisi Varsova 2017.09.13-16
FUEN 2015 Kongresi, 13-17.05.2015, Bati Trakya, Yunanistan
ABTTF ve DEB Partisinin Hollanda Dernegi ile Uye Dernekleri Ziyareti, 28.11.-02.12.2012
18. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi
Specials
Teknoloji