Forum! New!


Facebook
Twitter

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! - 08.03.2018

8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada çeşitli etkinlikler ile bugün kutlanıyor. Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanlık Kurulu olarak Batı Trakya’da, Türkiye’de, Almanya’da veya diğer farklı ülkelerde yaşayan tüm Batı Trakya Türk kadınlarının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz!

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nun 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart’ı “Dünya Kadınlar Günü” ilan etmesinin ardından kutlanmaya başlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün bu yılki teması Birleşmiş Milletler tarafından “Şimdi Zamanı: Kadınların Yaşamlarını Değiştiren Kırsal ve Kentsel Eylemciler” olarak belirlendi. BM Kadınların Statüsü Komisyonu’nun öncelikli teması ile aynı olarak Dünya Kadınlar Günü’nde dünyadaki nüfusun dörtte birinden fazlasını oluşturan kırsalda yaşayan kadınların haklarına ve aktivizmlerine dikkat çekilmesi hedefleniyor. Bu günde kalkınmanın her unsuru bakımından geride bırakılan kadınların haklarının çeşitli etkinliklerle öne çıkarılması ve tartışılması amaçlanıyor.

Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile yayımladığı mesajda Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanlık Kurulu, “Batı Trakya Türk kadınlarının ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyoruz. Birleşmiş Milletler’in bu yıl için tema olarak belirlediği kırsalda yaşayan kadınların yaşamlarının değiştirilerek hak ettikleri yaşama kavuşmalarını temenni ediyoruz. Yunanistan’ın en fakir bölgesi olan Batı Trakya’da özellikle kadınlarımızın tarlada, evde ve yaşamın diğer tüm alanlarında verdiği inanılmaz mücadeleyi takdir ile izliyoruz. Kırsalda yaşayan ve yaşamın tüm zorluklarına cesurca göğüs geren tüm kadınlarımızın sahip oldukları haklara ve hak ettikleri yaşama kavuşmalarında Batı Trakya Türk toplumunu temsil eden tüm kuruluşlar olarak hep birlikte çaba sarf etmeliyiz. Tüm dünyada ise devletler, uluslararası örgütler ve sivil toplum temsilcilerinin birlikte çalışarak bu hedefe ulaşmak için somut adımlar atması gerektiğine inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

*Fotoğraf: www.unwomen.org
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» Dr. Hasan Ahmet_EY ÍNSAN OĞLU ÍNSAN!
» ABTTF yabancı uzmanların katılımıyla Batı Trakya’ya çalışma ziyareti düzenledi
» ABTTF Varşova’daki AGİT İnsani Boyut Uygulama Toplantısı’na katıldı
» Başkan´dan
» ABTTF 20. Dönem Başkanlık Kurulu toplandı
» TEMMUZ-AĞUSTOS 2018
» Batı Trakya Türk toplumunun dini özerkliği yok ediliyor!
» ABTTF “Küresel Azınlık Hakları” isimli yaz okuluna katıldı
» Gümülcine’de kurban pazarının polis tarafından basılarak dağıtılmasını kınıyoruz!
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1103132    Bugün : 51    Son : 10:15    Aynı anda : 13031
ABTTF
AGIT Toplantisi Varsova 2017.09.13-16
Bati Trakyaya Kesif Ziyareti 2017.09.10-13
57. FUEN Kongresi, 16-20.05.2012, Moskova, Rusya Federasyonu
ABTTF ve DEB Partisinin Uye Dernekleri Ziyareti, 28.01-15.02.2014
46. AGIT Ek Insani Boyut Toplantisi 22-23.06.2017 Viyana
20. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi ve Kultur Soleni, 08.06.2014, Duisburg
Specials
Teknoloji