Forum! New!


Facebook
Twitter

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! - 08.03.2018

8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada çeşitli etkinlikler ile bugün kutlanıyor. Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanlık Kurulu olarak Batı Trakya’da, Türkiye’de, Almanya’da veya diğer farklı ülkelerde yaşayan tüm Batı Trakya Türk kadınlarının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz!

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nun 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart’ı “Dünya Kadınlar Günü” ilan etmesinin ardından kutlanmaya başlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün bu yılki teması Birleşmiş Milletler tarafından “Şimdi Zamanı: Kadınların Yaşamlarını Değiştiren Kırsal ve Kentsel Eylemciler” olarak belirlendi. BM Kadınların Statüsü Komisyonu’nun öncelikli teması ile aynı olarak Dünya Kadınlar Günü’nde dünyadaki nüfusun dörtte birinden fazlasını oluşturan kırsalda yaşayan kadınların haklarına ve aktivizmlerine dikkat çekilmesi hedefleniyor. Bu günde kalkınmanın her unsuru bakımından geride bırakılan kadınların haklarının çeşitli etkinliklerle öne çıkarılması ve tartışılması amaçlanıyor.

Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile yayımladığı mesajda Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanlık Kurulu, “Batı Trakya Türk kadınlarının ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyoruz. Birleşmiş Milletler’in bu yıl için tema olarak belirlediği kırsalda yaşayan kadınların yaşamlarının değiştirilerek hak ettikleri yaşama kavuşmalarını temenni ediyoruz. Yunanistan’ın en fakir bölgesi olan Batı Trakya’da özellikle kadınlarımızın tarlada, evde ve yaşamın diğer tüm alanlarında verdiği inanılmaz mücadeleyi takdir ile izliyoruz. Kırsalda yaşayan ve yaşamın tüm zorluklarına cesurca göğüs geren tüm kadınlarımızın sahip oldukları haklara ve hak ettikleri yaşama kavuşmalarında Batı Trakya Türk toplumunu temsil eden tüm kuruluşlar olarak hep birlikte çaba sarf etmeliyiz. Tüm dünyada ise devletler, uluslararası örgütler ve sivil toplum temsilcilerinin birlikte çalışarak bu hedefe ulaşmak için somut adımlar atması gerektiğine inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

*Fotoğraf: www.unwomen.org
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» Batı Trakya Türk basını mensupları ABTTF Brüksel Temsilciliği’ni ziyaret etti
» Irk Ayrımı ile Mücadele Günü’nde tüm dünya İslamofobi konusunda ortak duruş göstermeli!
» Dr. Hasan Ahmet_YÜRÜ!
» ABTTF ve EFA ortaklığında Avrupa Parlamentosu’nda eğitim konulu konferans düzenlendi
» Batı Trakya Türkleri Almanya’nın Viersen şehrindeki aile gecesinde buluştu
» Batı Trakya Türkleri Nürnberg’deki düğün töreninde bir araya geldi
» Yeni Zelanda’da iki camiye yapılan menfur terör saldırısını şiddetle kınıyoruz!
» MART 2019
» ABTTF Başkanlık Kurulu 2019 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1205004    Bugün : 398    Son : 12:29    Aynı anda : 13031
ABTTF
FUEN TAG 2. Yillik Toplantisi, 09-12.11.2015, Baku, Azerbaycan
2011 Bati Trakya girisimleri
59. FUEN Kongresi, 07-11.05.2014, Almanya-Danimarka Sinir Boelgesi
20. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi ve Kultur Soleni, 08.06.2014, Duisburg
ABTTF 19. Olagan Genel Kurulu, 13.06.2015, Gießen
AGİT 2 3 Temmuz 2015
Specials
Teknoloji