Forum! New!


Facebook
Twitter

ABTTF Olağan Mali Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi - 05.03.2018
Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 3 Mart 2018 tarihinde Olağan Mali Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Almanya’nın Gießen şehrinde ABTTF üyesi 9 dernekten toplam 86 delegenin katılımıyla gerçekleştirilen mali genel kurul toplantısı, merhum Dr. Sadık Ahmet başta Batı Trakya Türk davasına hizmet edip vefat edenlerin yanı sıra anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin Zeytindalı Harekatı’nda şehit olan Türk askerlerinin anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu: “Batı Trakya Türkleri mücadelesinde yeni bir dönem başlatılmasına ihtiyaç var”

Saygı duruşunun ardından ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu selamlama konuşması yaptı. Habip Oğlu, Almanya’daki hava muhalefetine rağmen mali genel kurul toplantısına katılan tüm delegelere teşekkür ederek başladığı konuşmasına bugün ABTTF’nin 30. kuruluş yıldönümünü de birlikte kutlayacak olmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti. Yunanistan’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin sesini uluslararası alanda duyurmak amacıyla kurulan ABTTF’nin bugün de Batı Trakya Türkleri için çalışmaya devam ettiğini belirten Habip Oğlu, Batı Trakya Türklerinin mücadelesinde yeni bir döneme ihtiyaç olduğunu ifade etti. Habip Oğlu, uluslararası alanda yürütülen faaliyetlerin yanı sıra ABTTF’nin Almanya’da yaşayan Batı Trakya Türklerine yönelik olarak üye dernekler için yoğun bir şekilde çalışmalar gerçekleştirdiğini söyleyerek 20. dönemde derneklerin canlandırılması amacıyla bir dizi çalışma gerçekleştireklerini belirtti. Habip Oğlu, ABTTF’nin aynı hız ve azimle mücadele etmeye devam edeceğini vurgulayarak sözlerine son verdi.

Genel Kurul Lippstadt Batı Trakya Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği’nin ABTTF üyeliğinin iptaline karar verdi

Mali Genel Kurul toplantısında tüm delegelerin oyuyla Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği üyesi Gökhan Işık İnce Divan Başkanı ve Lauf Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesi Mustafa Şerif ile ABTTF Uluslararası İlişkiler Direktörü Melek Kırmacı Arık Divan Kurulu sekreterleri seçildiler.

Ardından 2016 yılında ABTTF’ye üye olarak kabul edilen “Lippstadt Batı Trakya Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği”nin ABTTF üyeliği görüşüldü, yapılan oylama neticesinde delegeler Lippstadt Batı Trakya Türkleri Eğitim ve Kültür Derneği’nin üyeliğinin iptal edilmesine karar verdi.

Delegeler üye derneklerin canlandırılması amacıyla hazırlanan yönetmeliği kabul ettiler

Genel Kurul, 20. dönem ara faaliyet raporunun ABTTF Başkan Yardımcısı Aydın Ahmet, 20. dönem ara saymanlık raporunun ABTTF Başkan Yardımcısı Sebahattin Mümin ve 20. dönem ara denetim raporunun ABTTF Denetim Kurulu üyesi Halit Haşim tarafından okunması ve müzakeresi ile devam etti. Devamında yapılan açık oylamada ABTTF 20. Dönem Başkanlık Kurulu hazır bulunan delegelerin oybirliği ile ibra edildi.

ABTTF 20. Dönem Başkanlık Kurulu’nun ibrasının ardından ABTTF’nin maddi ve manevi desteğiyle üye derneklerin canlandırılmasına yönelik sosyal, kültürel, gençlik ve spor etkinlikleri ve ilgili yönetmelik ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu tarafından delegelere aktarıldı, yapılan oylama neticesinde yönetmelik hazır bulunan delegelerin oybirliği ile kabul edildi.

Genel Kurul ABTTF’nin ilk başkanı Cafer Alioğlu’na ABTTF Onursal Başkanlık Beratı verilmesine karar verdi

Dilek ve temenniler bölümünde ise ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, ABTTF’nin ilk başkanı olarak 1988-1994 yılları arasında altı yıl süre ile Federasyon’u yöneten Cafer Alioğlu’na ABTTF Onursal Başkanlık Beratı verilmesini teklif etti. Yapılan oylama neticesinde hazır bulunan delegelerin oybirliği ile Cafer Alioğlu ABTTF Onursal Başkanı seçildi.


 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» Batı Trakya Türk basını mensupları ABTTF Brüksel Temsilciliği’ni ziyaret etti
» Irk Ayrımı ile Mücadele Günü’nde tüm dünya İslamofobi konusunda ortak duruş göstermeli!
» Dr. Hasan Ahmet_YÜRÜ!
» ABTTF ve EFA ortaklığında Avrupa Parlamentosu’nda eğitim konulu konferans düzenlendi
» Batı Trakya Türkleri Almanya’nın Viersen şehrindeki aile gecesinde buluştu
» Batı Trakya Türkleri Nürnberg’deki düğün töreninde bir araya geldi
» Yeni Zelanda’da iki camiye yapılan menfur terör saldırısını şiddetle kınıyoruz!
» MART 2019
» ABTTF Başkanlık Kurulu 2019 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1205049    Bugün : 443    Son : 13:45    Aynı anda : 13031
ABTTF
ABTTF 19. Olagan Genel Kurulu, 13.06.2015, Gießen
ABTTF 30. Kurulus Yildonumu Kutlamasi, 03.03.2018. Giessen, Almanya
18. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi Aile Gecesi
FUEN TAG 2. Yillik Toplantisi, 09-12.11.2015, Baku, Azerbaycan
AP Geleneksel Azinliklar Intergrubunda Bati Trakya Turk Azinlıginin sorunu
BM Azinlik Sorunlari Forumu 6. Oturumu ve Yan Etkinlik, 26-27.11.2013, Cenevre, Isvicre
Specials
Teknoloji