Forum! New!


Facebook
Twitter

Dimetoka’da doktor Batı Trakya Türk’ünü hastaneden kovdu! - 09.11.2017

ABTTF olarak temel görevi insanları tedavi etmek olan bir doktorun mesleki onur ve ettiği Hipokrat Yemini ile bağdaşmayan bu ırkçı ve ayrımcı davranışını şiddetle kınıyor, Yunanistan’da yaşayan Batı Trakya Türk toplumuna mensup her bir bireyin temel insan haklarından biri olan sağlık ve tıbbi bakım hakkına saygı gösterilmesini istiyoruz.

Yunanistan’ın Meriç ilindeki Dimetoka Devlet Hastanesi’nde görevli Yunan kökenli bir doktor, yüksek ateş şikayetiyle hastaneye giden Dimetoka Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Süleyman Macır’ın eşini hastaneden kovdu. Birlik gazetesinde yer alan habere göre, evde rahatsızlanan Macır’ın eşi yüksek ateşle Dimetoka Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken gerekli kontrollerin yapılması için nöbetçi doktor tarafından müşahede altına alındı. İlerleyen saatlerde vardiya değişimi sonrası nöbeti devralan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı diğer doktor, “Hastaneye kim kabul etti sizi? Şimdi vardiyada benim ve ben size bakmıyorum! Sizinkiler hep böyle zaten, burada olmamalısınız. İmzalayın bu belgeyi ve gidin buradan” diyerek Macır’ın eşini hastaneden kovdu. Bunun üzerine Macır, doğrudan hastanenin müdürüne giderek bayan doktorun kendilerine olan davranışı hakkında şikayette bulundu. Macır’ı dikkatle dinleyen hastane müdürü, Macır’ın haklı olduğunu belirterek sorunun giderilmesi için yardımcı olacağını söyledi. Daha sonradan Macır ve eşini hastaneden kovan bahse konu bayan doktorun Batı Trakya Türk toplumu mensuplarına sürekli olarak bu şekilde davrandığı öğrenildi

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) olarak temel görevi insanları tedavi etmek olan bir doktorun mesleki onur ve ettiği Hipokrat Yemini ile bağdaşmayan bu ırkçı ve ayrımcı davranışını şiddetle kınıyor, Dimetoka Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Süleyman Macır’n sevgili eşine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Yunan kökenli bayan doktor açıkça mesleğine ihanet etmiş, sırf etnik kökeni nedeniyle bir hastasını aşağılama cüretini kendinde görmüştür. Dimetoka Devlet Hastanesi’nin yasalar çerçevesinde bu ırkçı doktor hakkında gerekli soruşturmayı bir an önce başlatmasını ümit ediyor, Yunanistan’da yaşayan Batı Trakya Türk toplumuna mensup her bir bireyin temel insan haklarından biri olan sağlık ve tıbbi bakım hakkına saygı gösterilmesini ve Yunan makamlarının bu yönde gerekli özeni göstermesini istiyoruz.

*Fotoğraf: www.birlikgazetesi.net
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Essen’de anıldı
» “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nün ikinci yıldönümünü saygıyla anıyoruz
» Dr. Hasan Ahmet_MUTLULUK
» Irkçı terör örgütü NSU davasında verilen karar Almanya’daki Türk toplumunda büyük hayal kırıklığına yol açtı
» Trakya İstinaf Mahkemesi’nden İskeçe Türk Birliği’ne red!
» ABTTF’den Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği ve DEB Partisi’ne ziyaret
» FUEN, Batı Trakya Türk dernekleri ile ilgili AİHM kararlarını acilen uygulaması için Yunanistan’a çağrıda bulundu
» ABTTF Başkanı’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tebrik
» Batı Trakya Türkleri FUEN 2018 Kongresi’ne katıldı
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1069759    Bugün : 367    Son : 18:59    Aynı anda : 13031
ABTTF
Avrupa Parlamentosu Geleneksel Azinliklar Intergrubunda Sunum, 14.03.2013, Strazburg
ABTTF 18. Olagan Genel Kurulu, 23.02.2013, Gießen
2011 Bati Trakya girisimleri
FUEN 2015 Kongresi, 13-17.05.2015, Bati Trakya, Yunanistan
Ueye Dernek Ziyaretleri 2016
Medya Ozgurlugu Konferansi ve Bati Trakya Ziyareti, 21-24.03.2013, Bati Trakya
Specials
Teknoloji