Forum! New!


Facebook
Twitter

Irkçı örgüt tarafından İskeçe Türk Birliği yöneticileri açıkça hedef gösterildi! - 06.10.2017

Halit Habip Oğlu: “Batı Trakya Türk toplumunun hakları için mücadele verenlerin alenen hedef gösterilmesini şiddetle kınıyor, doğrudan can güvenliğine yapılan bu tehdit karşısında ülkemiz Yunanistan’ın yetkili makamlarını acil olarak gerekli girişimlerde bulunmaya çağırıyoruz.”

Kendilerine “Yüksek Düzeyli Devriye Grubu” adını veren ırkçı bir grup, bazı internet sayfaları ve sosyal medyada yayımladığı açıklamayla Yunanistan’da yaşayan Batı Trakya Türk toplumunun en eski derneği olan İskeçe Türk Birliği (İTB) yöneticilerini isim ve fotoğraflarını da vererek doğrudan hedef gösterdi. Gündem gazetesinin haberine göre, söz konusu açıklama ilk defa daha adı duyulan “Yüksek Düzeyli Devriye Grubu”nun imzasını taşıyor. Söz konusu açıklamayla birlikte İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile İTB’nin son kongresindeki Divan Başkanı Rasim Hint’in yer aldığı bir fotoğraf da yayımlanıyor ve “Aşağıdaki beyefendilere gerektiği takdirde mesaj vermek için hazır olun” ifadesi kullanılıyor.

Yüksek Düzeyli Devriye Grubu, yakın zaman önce Batı Trakya Türk toplumunu hedef alan saldırılarla gündeme gelen “Trakya’nın Bekçileri” isimli örgüte çağrıda bulunarak “Trakya’nın Bekçileri”nin harekete geçmesi ve fotoğraflarıyla birlikte isimleri açıklanan İTB yöneticilerinin “hedef gösterilmesi” isteniyor. Yunanistan’ın “milli politikası”nda büyük eksiklikler olduğu belirtilen yazılı açıklamada, İTB’nin tanınması halinde bölgede sorunların yaşanacağı, İTB’yi ilgilendiren yasadan sonra (Batı) Trakya bölgesinde birçok azınlık derneğinin ismini değiştirmek ve “Türk” ibaresini eklemek amacıyla hazır beklediği iddia ediliyor.

Konuyla ilgili olarak Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu, “İskeçe Türk Birliği yöneticilerinin adını ilk kez duyduğumuz ‘Yüksek Düzeyli Devriye Grubu’ tarafından doğrudan hedef gösterilmesi kesinlikle kabul edilemez. ABTTF olarak Batı Trakya Türk toplumunun hakları için mücadele verenlerin alenen hedef gösterilmesini şiddetle kınıyoruz. Bu örgüt tarafından internet ortamında yayımlaman yazılı açıklamanın tümü Batı Trakya Türklerini hedef alan ırkçı ve nefret söylemi içermekte. Belli ki yine bazı çevreler Batı Trakya’da gerilim çıkartmaya, barış ve huzur ortamını bozmaya, ülkemiz Yunanistan’ın vatandaşı olan biz Batı Trakya Türklerini “öteki” ve ülke için bir tehdit olarak göstererek toplum genelinde bize karşı algı oluşturmaya çalışıyor. Doğrudan can güvenliğine yapılan bu tehdit karşısında ülkemiz Yunanistan’ın yetkili makamlarını acil olarak gerekli girişimlerde bulunmaya ve bu tür provokasyonları önlemeye çağırıyoruz” açıklamasında bulundu.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» Gütersloh Aile Birliği derneğimiz aile gecesi düzenliyor
» OCAK 2018
» Dr. Hasan Ahmet_TORUN
» ABTTF Başkanlık Kurulu 2018 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi
» Batı Trakya Türk toplumunun dini özerkliğine bir darbe daha!
» ABTTF Brüksel Temsilciliği’nde yeni koordinatör görevine başladı
» Başkan´dan
» ABTTF Viersen derneğini ziyaret etti
» Yeni yılınız kutlu olsun!
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 977940    Bugün : 276    Son : 14:30    Aynı anda : 13031
ABTTF
Habitat2008
21. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi Lippstadt-Eickelborn 2017.05.13
46. AGIT Ek Insani Boyut Toplantisi 22-23.06.2017 Viyana
FUEN 2015 Kongresi, 13-17.05.2015, Bati Trakya, Yunanistan
Avrupa Parlamentosunda Konferans, 28.11.2012, Bruksel
18. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi Aile Gecesi
Specials
Teknoloji