Forum! New!


Facebook
Twitter

ABTTF Ramazan ayında ikinci iftarını Viersen’de verdi - 13.06.2017

Dernekleri canlandırma çabası hızla devam ediyor, ikinci iftar programı gerçekleşti!

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), onbir ayın sultanı mübarek Ramazan ayında ikinci iftarını 10 Haziran Cumartesi günü Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğinde verdi. İlk iftar programını 4 Haziran’da Meschede’de gerçekleştiren ABTTF’nin Cumartesi günü Viersen’de verdiği ikinci iftara ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, ABTTF Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Aydın Ahmet, ABTTF Gençlikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Serdar Kalekoğlu katıldılar.

Viersen ve çevresinde yaşayan Batı Trakya Türklerinin aileleri ile birlikte katıldığı iftar programında ev sahibi Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve ABTTF Gençlik Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Serdar Kalekoğlu kısa bir açılış ve selamlama konuşması gerçekleştirdi. Konuşmasında Kalekoğlu, ABTTF Başkanlık Kurulu üyesi olarak ABTTF üyesi dernekleri canlandırmak amacıyla bu yıl farklı derneklerin ev sahipliğinde üç iftar düzenleme kararı aldıklarını söyleyerek ABTTF’nin Ramazan ayındaki ikinci iftarına Viersen derneğinin ev sahipliği yapmasından mutluluk duyduğunu ifade etti.

Serdar Kalekoğlu’dan sonra söz alan ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, onbir ayın sultanı Ramazan ayının tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasına başladı. Ramazan ayında tüm Müslümanların yaşadıkları yerlerde her akşam biraraya gelerek iftarlarını birlikte yaptıklarını belirten Habip Oğlu, gurbette iftarların öneminin daha da önemli olduğunu belirterek iftar programına ev sahipliği yapan Viersen derneği yönetimine ve organizasyonda katkısı olan herkese teşekkür etti. ABTTF’nin Batı Trakya Türkleri için verdiği mücadeleyi Avrupa’da yaşayan tüm Batı Trakya Türklerinin zaten bildiğini söyleyen Habip Oğlu, konuşmasında derneklerin bölgede yaşayan Batı Trakya Türklerinin gelenek ve göreneklerinin devam ettirilmesindeki önemine dikkat çekti. “Derneklerimiz olmasaydı, burada Batı Trakya Türk varlığı da olmayacaktı” diyen ABTTF Başkanı, derneklere sahip çıkmaları gerektiğini belirtti. Bunun ancak birlik ve beraberlik sayesinde mümkün olacağını söyleyen Habip Oğlu derneklerin bölgelerinde çeşitli faaliyetler düzenlemeleri gerektiğini belirtti, ABTTF’nin de bu tür olanakları sağlaması gerektiğini söyledi. Habip Oğlu, “Birlik ve beraberlik içerisinde olduktan sonra yapılamayacak bir şey yok” dedi. Konuşmasının sonunda Habip Oğlu, tüm Batı Trakya Türklerinin Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ederek herkesin yaklaşan Ramazan bayramını de tebrik etti.

İftar sonrasında misafirler birlikte sohbet ettiler, dernekler ve ABTTF’nin çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunup Yunanistan’daki Batı Trakya Türklerinin sorunlarını değerlendirdiler.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1512842    Bugün : 63    Son : 4:16    Aynı anda : 13031
ABTTF
Avrupa Vatandaslar Girisimi Temali Bati Trakya Ziyareti ve 1 Milyon Imza Kampanyasi, 06-09.06.2013, Gumuelcine ve Iskece
FUEN Parlamenter Oglen Yemegi Toplantisi, 24.01.2012, Bruksel
ABTTF ve DEB Partisinin Uye Dernekleri Ziyareti, 28.01-15.02.2014
ABTTF ve DEB Partisinin Hollanda Dernegi ile Uye Dernekleri Ziyareti, 28.11.-02.12.2012
FUEN 63. Kongresi, 20-24.06.2018, Leeuwarden, Hollanda
Batitrakya Resimleri
Specials
Teknoloji