Forum! New!


Facebook
Twitter

Espelkamp Derneğimizden Aile Gecesi - 11.05.2015

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Espelkamp Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği’miz 9 Mayıs 2015 tarihinde Kültür ve Aile Gecesi düzenledi. Geceye ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, ABTTF Yönetim Kurulu üyesi Sami Yusuf ve ABTTF Disiplin Kurulu Başkanı İsmail Aptioğlu iştirak etti.

ABTTF üyesi Hannover ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği Başkanı Özkan Reşit ve Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Espelkamp Ulucami Derneği Başkanı Saadetin Ekiz’in katıldığı aile gecesinde Espelkamp Derneği Başkanı Engin Cingur misafirleri selamladı. Akabinde ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, Espelkamp Derneği’nin Başkanı Engin Cingur’u ve yeni göreve gelen yönetim kurulunu tebrik etti, seçimin Espelkamp ve çevresindeki Batı Trakya Türkleri için hayırlı olmasını dilediğini belirtti. Habip Oğlu, Yunanistan’ın 25 Ocak’ta erken seçime gittiğini, tüm ülkenin umut içinde sandık başına giderek değişim istediğini ve bu sebeple SYRIZA’ya oy verdiğini belirtti. Batı Trakya Türk Azınlığı’nın da PASOK ya da Yeni Demokrasi Partisi’ni değil değişim sözü veren SYRIZA’ya oy verdiğini söyleyen Habip Oğlu, erken genel seçimde üç azınlık milletvekili ile SYRIZA’yı desteklediklerini kaydetti. Ancak erken seçimden bu yana 100 gün geçtiğini belirten Habip Oğlu, ülkede hiçbir değişim gerçekleşmediğini söyledi. Makedonya-Trakya Bakan Yardımcısı olarak koalisyon ortağı ANEL’den Maria Kollia-Tsaroucha’nın getirildiğini belirten Habip Oğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın geçiminin yüzde 80’inin tarıma dayanmasına rağmen Kırsal Kalkınma Bakan Yardımcısı olarak yine ANEL’den Panayotis Siguridis’in göreve getirildiğini ifade etti. Habip Oğlu dahası Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Eğitim Müdürü olarak atanan Panayotis Keramaris’in de ANEL üyesi olduğunu kaydetti, göründüğü üzere PASOK ya da Yeni Demokrasi veya SYRIZA iktidarı arasında azınlık açısından bir değişiklik olmadığını azınlığa karşı tutumun bir devlet politikası olduğunu belirtti.

Habip Oğlu, “O nedenle bizler azimle ve özgüvenle mücadelemize devam etmeliyiz. Geçmişe kıyasla bugün artık yalnız değiliz. Bizimle aynı kaderi paylaşan milyonlarca azınlık ile dayanışma içerisindeyiz. Bu dayanışmanın en güçlü örneği de 13-17 Mayıs 2015 tarihlerinde bölgemizde, Batı Trakya’mızda sergilenecek. Avrupa’nın farklı ülkelerinden yaklaşık 150 kişi bizim de üyesi olduğumuz FUEN Kongresi için Gümülcine’ye gelecek, azınlığımızın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek FUEN Kongresi’ne katılacak” diye konuştu.

ABTTF Başkanı’nın konuşmasının ardından geceye katılan misafirler eğlendiler, birlikte olmanın keyfini çıkardılar.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1614080    Bugün : 384    Son : 18:51    Aynı anda : 13031
ABTTF
29 Ocak Milli Direnis Gunu Anma Torenleri
Guney Tirol Kesif Ziyareti, 26-29.05.2016, Guney Tirol, Italya
46. AGIT Ek Insani Boyut Toplantisi 22-23.06.2017 Viyana
ABTTF İftarı 2015
Avrupa Konseyinde Yan Etkinlik, 25.04.2013, Strazburg, Fransa
Specials
Teknoloji