Forum! New!


Facebook
Twitter

ABTTF üye dernek ziyaretlerine devam ediyor - 29.12.2014
Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 23-28 Aralık 2014 tarihleri arasında Orta ve Güney Almanya’da yerleşik üye derneklerini ziyaret etti. Ziyaretler çerçevesinde ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, ABTTF Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Kasap ve Sami Yusuf ile ABTTF Disiplin Kurulu Başkanı İsmail Apti Oğlu, 24 Aralık’ta Höchst i. Odw. Batı Trakya Türk Kültür Merkezi ve Fürth/Nürnberg Batı Trakya Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 25 Aralık’ta Stuttgart ve Geniş Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği ile Herzogenaurach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 26 Aralık’ta Bavyera Eyaleti Batı Trakya Türkleri Aile Birliği ve Bavyera Batı Trakya Türkleri Derneği, 27 Aralık’ta Lauf Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Schwabach ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve 28 Aralık’ta da Gießen Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma Derneği’nin yönetici ve üyeleri ile görüştüler. Höchst i. Odw. derneğindeki görüşmeye ABTTF Genel Sekreteri Gökhan Kocaveli, Gießen derneğindeki görüşmeye ise ABTTF Yönetm Kurulu üyesi Nabi İbrahimcik de iştirak etti.

Dernek yönetici ve üyeleri ile yapılan görüşmelerde ABTTF’nin 2014 yılı içerisinde uluslararası alanda gerçekleştirdiği faaliyetleri aktaran ABTTF Başkanı Habip Oğlu, ABTTF’nin de asil üyesi olduğu Avrupa Halkları Federal Birliği’nin (FUEN) 2015 yıllık kongresinin Batı Trakya Türk Azınlığı’nın ev sahipliğinde düzenleneceğini ve kongreye katılacak Avrupa’nın değişik ülkelerinde yaşayan azınlıklara mensup 240’ın üzerinde delegenin Azınlık ile dayanışma sergileyeceğini ifade etti.

Habip Oğlu, 2014 yılında Batı Trakya ve Yunanistan’da yaşanan gelişmeleri değerlendirerek Batı Trakya Türk Azınlığı’nın durumunda bir iyileşme olmadığını, Yunanistan’ın Azınlık’a yönelik tek taraflı ve diyalogdan uzak politikasını ısrarla sürdürdüğünü, buna rağmen ABTTF ve Azınlık olarak mücadele etmeye devam edeceklerini kaydetti. Görüşmelerin sonunda Habip Oğlu, ABTTF’nin faaliyetleri için bölgelerinde 2014 yılında toplamış oldukları bağışlar vesilesiyle dernek yöneticilerine birer teşekkür plaketi takdim etti ve kendilerinin yaklaşan yeni yıllarını kutladı.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1635262    Bugün : 39    Son : 5:03    Aynı anda : 13031
ABTTF
Bati Trakya ya Kesif Ziyareti 2017.09.10-13
FUEN Tuerk Azinliklari Calisma Grubu 1. Toplantisi, 20-23.11.2014, Ankara, Tuerkiye
ABTTFnin Yil Sonu Uye Dernek Ziyaretleri, 20-30.12.2013
FUEN Parlamenter Oglen Yemegi Toplantisi, 24.01.2012, Bruksel
ABTTF 30. Kurulus Yildonumu Kutlamasi, 03.03.2018. Giessen, Almanya
Bati Trakyaya Kesif Ziyareti 2017.09.10-13
Specials
Teknoloji