Forum! New!


Facebook
Twitter

ABTTF Hannover, Gütersloh ve Viersen’deki üye derneklerini ziyaret etti - 22.12.2014
Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 2014 yıl sonu geleneksel üye dernek ziyaretleri çerçevesinde 20 Aralık 2014 Cumartesi günü Hannover ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği’ni, 21 Aralık 2014 Pazar günü de Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği ile Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, ABTTF Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Kasap ve Sami Yusuf ile ABTTF Disiplin Kurulu Başkanı İsmail Apti Oğlu, üye derneklerin yöneticileri ile görüştü.

ABTTF Başkanı Habip Oğlu, ziyaretlerde ABTTF’nin 2014 yılında gerçekleştirdiği faaliyetler ile 2015 yılında gerçekleştirmeyi öngördüğü etkinlikler hakkında bilgilendirmede bulunurken bunlardan en önemlisinin de ABTTF, Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin (BTAYTD) ortaklığı ve ev sahipliğinde Batı Trakya’da düzenlenecek olan Avrupa Halkları Federal Birliği’nin (FUEN) 2015 yıllık kongresi olduğunu ifade etti.

Dernek yöneticileri ile yapılan görüşmelerde 2014 yılında Batı Trakya’da yaşanan gelişmeleri değerlendiren Habip Oğlu, Yunanistan’ın Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunlarının çözümüne yönelik hiçbir somut adım atmadığını, aksine Yunan Meclisi’nde geçtiğimiz Kasım ayında kabul edilen yeni yasa ile Azınlık’ın ikili ve uluslararası antlaşmalarla garanti altına alınmış egitim özerkliğine son verildiğini dile getirdi. Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunlarının çözümü için Yunanistan’ın iyi niyete ve samimiyete dayalı bir politika izlemesi gerektiğinin altını çizen Habip Oğlu, ABTTF’nin uluslararası alandaki mücadelesine yılmadan ve taviz vermeden devam ettiğini ve edeceğini, ABTTF üyesi derneklerin ve derneklerin kurulu olduğu bölgelerde yaşayan Batı Trakya Türklerinin desteği ile Azınlık’ın haklarını bir gün mutlaka geri alacağına inandığını söyledi. Görüşmelerin sonunda Habip Oğlu, bölgelerinde 2014 yılında ABTTF’nin faaliyetleri için toplamış oldukları bağışlar için derneklerin yöneticilerine şükranlarını sunarak kendilerine birer teşekkür plaketi takdim etti. ABTTF heyeti, dernek yöneticilerinin ve ailelerinin yaklaşan yeni yıllarını tebrik ederek ziyaretlerini sonlandırdı.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1459804    Bugün : 159    Son : 8:01    Aynı anda : 13031
ABTTF
FUEN Parlamenter Oglen Yemegi Toplantisi, 24.01.2012, Bruksel
18. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi
ABTTF Ilkbahar Eglencesi 2012
29 Ocak Milli Direnis Gunu Anma Torenleri
AGIT Toplantisi Varsova 2017.09.13-16
FUEN 63. Kongresi, 20-24.06.2018, Leeuwarden, Hollanda
Specials
Teknoloji