Forum! New!


Facebook
Twitter

Höchst derneğimiz bölgede yaşayan Batı Trakya Türklerine iftar yemeği verdi - 15.07.2014

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) üyesi Höchst i. Odw. Batı Trakya Türk Kültür Merkezi, 12 Temmuz 2014 Cumartesi günü dernek üyelerine ve bölgede yaşayan tüm Batı Trakya Türklerine iftar yemeği verdi. Höchst ve çevresinde yaşayan Batı Trakya Türklerini biraraya getiren iftar yemeğine ABTTF Genel Sekreteri Gökhan Koca Veli katıldı. İftar yemeğine Diyanet İşleri Türk İslam Birliği(DİTİB) Breuberg Veysel Karani Camii Başkanı Mehmet Kara, Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Polat ve Camii İmamı Halil Göktaş ile GIMA Süpermarket Müdürü Nejdet Güney ve Türk Breuberg Spor Kulübü yöneticileri katıldılar.

Yemekte açılış konuşmasını yapan derneğin Başkan Yardımcısı Fadul Kocaveli, dernek üyelerini, ABTTF Genel Sekreteri Gökhan Kocaveli’yi ve misafirleri selamladı, iftar yemeğine katılımları dolayısıyla tüm misafirlere teşekkür etti. ABTTF Genel Sekreteri Gökhan Kocaveli tüm misafirleri selamladı, ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu’nun iftar yemeğine katılamadığı için mazeretini ileterek ABTTF Başkanı’nın yemekte Batı Trakya Türkleri ile birlikte olamadığını dile getirdi. Gökhan Kocaveli, ABTTF Başkanı’nın ve Yönetim Kurulu üyelerinin kucak dolusu selamlarını iletti. ABTTF’nin çalışmalarına son hızla devam ettiğini söyleyen Kocaveli, ABTTF’nin Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği(BTAYTD) ve Dostluk, Eşitlik, Barış(DEB) Partisi ortaklığında Haziran’da gerçekleştirdiği keşif ziyaretini aktardı. Kocaveli, Ramazan’ın ilk günü ABTTF’nin üye dernekleri için ilk kez Kelsterbach’ta iftar yemeği verdiğini, üye derneklerin Kelsterbach’ta biraraya geldiğini söyledi. Konuşmasının sonunda Höchst i. Odw. Batı Trakya Türk Kültür Merkezi’nin ABTTF’nin güzide derneklerinden biri olduğunu söyleyen Kocaveli, ev sahibi derneği iftar yemeği organizasyonu dolayısıyla tebrik ederek derneğin başarılarının devamını diledi.

DİTİB Breuberg Veysel Karani Camii İmamı Halil Göktaş’ın dualarıyla açılan oruçlar ve iftar yemeğine bölgede yaşayan Batı Trakya Türkleri büyük ilgi gösterdi. Höchst derneği ve üyeleri tarafından finansa edilen iftarda yaklaşık 100 kişi aynı sofrada buluştu. Oldukça neşeli bir ortamda geçen iftar yemeğinde Höchst ve çevresinde yaşayan Batı Trakya Türkleri gecenin ilerleyen saatlerine kadar muhabbet ederek hasret giderdi.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1642394    Bugün : 37    Son : 6:25    Aynı anda : 13031
ABTTF
Bati Trakyaya Calisma Ziyareti, 25-30.01.2013
ABTTF 30. Kurulus Yildonumu Kutlamasi, 03.03.2018. Giessen, Almanya
Bati Trakya ya Kesif Ziyareti 2017.09.10-13
Medya Ozgurlugu Konferansi ve Bati Trakya Ziyareti, 21-24.03.2013, Bati Trakya
Avrupada Dil Haklari Konferansi, 05-07.12.2013, Cottbus, Almanya
18. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi
Specials
Teknoloji