Forum! New!


Facebook
Twitter

İskeçe SÖPA Derneği milletvekilleriyle görüştü - 28.03.2014

İskeçe SÖPA Mezunu Öğretmenler Derneği’nin Rodop milletvekilleri Ahmet Hacıosman ve Ayhan Karayusuf ve İskeçe milletvekili Hüseyin Zeybek ile bir toplantı gerçekleştirdiği bildirildi.

İskeçe SÖPA Derneği tarafından toplantı ile ilgili yapılan açıklama şöyle: “Üç Azınlık Milletvekillerimizle İskeçe S.Ö.P.A Mezunu Öğretmenler Derneği önemli bir toplantı gerçekleştirdik.

Salı 25 Mart 2014 tarihinde saat 20:00 de Nurettin KIYICI Başkanlığında İskeçe S.Ö.P.A Mezunu Öğretmenler Derneğimizin davetiyle azınlık milletvekillerimiz sayın Ahmet HACİOSMAN sayın Ayhan KARAYUSUF ve sayın Hüseyin ZEYBEKLE akşam yemeğinde bir araya geldik ve üç milletvekilimizle yaklaşık üç saat süren çok önemli bir toplatı gerçekleştirdik.

Toplantının amacı Azınlık Eğitimindeki son gelişmeler ve yıllarca birikmiş ve çözülemeyen sorunlar üzerinde bilgi alışverişinde bulunulduk. Bu toplantı Milletvekillerimiz tarafından çok sıcak karşılandı davetimize de severek icabet ettiler ve toplantı son derece olumlu ve yararlı geçti.

Sayın Milletvekillerimiz Azınlık Eğitiminin destekçisi ve takipçisi olduklarını belirttiler her zaman her iki S.Ö.P.A Mezunu Öğretmenler Derneğinin yanında olacaklarını, Azınlık Eğitiminin seviyesinin yükseltilmesi için aynı anda mevcüt sorunların bir an önce çözüme kavuşması için her türlü fedakarlığı göstereceklerini ve birlikte haraket edeceğimizi, konu Azınlık Eğitimi olunca bizleri de hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklarını ifade ettiler.Zira bir toplum ancak kendi eğitimiyle varlığını sürdürebileceğini, eğitimin her kesimden de desteklenmesi gerektiğini ve eğitim sadece öğretmenlerin kaderine terk edildiğinde eğitimle birlikte toplum da yok olabileceğinin bilincinde olduklarını da belirttiler.

Bizler İskeçe S.Ö.P.A Mezunu Öğretmenler Derneği olarak Milletvekillerimize Azınlık Eğitimi hakkında tüm bilgileri doğru ve detaylı bir şekilde aktardık ve kendilerine davetimize icabet ettikleri için canı gönülden teşekkür ediyor ve Azınlık Eğitimi hakkında gösterdikleri hassasiyetten dolayı tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.”


Kaynak: www.azinlikca.net
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1635256    Bugün : 33    Son : 3:46    Aynı anda : 13031
ABTTF
FUEN 2015 Kongresi, 13-17.05.2015, Bati Trakya, Yunanistan
FUEN Parlamenter Oglen Yemegi Toplantisi, 24.01.2012, Bruksel
Avrupa Vatandaslar Girisimi Temali Bati Trakya Ziyareti ve 1 Milyon Imza Kampanyasi, 06-09.06.2013, Gumuelcine ve Iskece
57. FUEN Kongresi, 16-20.05.2012, Moskova, Rusya Federasyonu
Habitat2008
FUEN 63. Kongresi, 20-24.06.2018, Leeuwarden, Hollanda
Specials
Teknoloji