Forum! New!


Facebook
Twitter

ABTTF Troisdorf ve Bonn derneklerini ziyaret etti - 27.12.2013
Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Troisdorf Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ile Bonn Batı Trakya Türkleri Derneği’ni ziyaret etti

Troisdorf derneğine yapılan ziyarette ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, ABTTF Disiplin Kurulu Başkanı İsmail Apti Oğlu ve ABTTF Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda Troisdorf Derneği Başkanı Mustafa Kasap Troisdorf’ta dernek yöneticileri ve aileleri ile bir araya geldi. Batı Trakya’nın kendisine has lezzetlerinden börek ve Türk kahvesinin ikram edildiği ziyarette ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, ABTTF’nin 2013 yılında gerçekleştirdiği çalışmaları aktardı. Dernek Başkanı Mustafa Kasap ise 2014 yılında dernek olarak gerçekleştirmeyi planladıkları faaliyetleri aktardı.

Bonn Batı Trakya Türkleri Derneği’ne yapılan ziyarette Halit Habip Oğlu, Mustafa Kasap ve İsmail Apti Oğlu’na on bir yıl boyunca ABTTF’nin yönetiminde görev yapan Sebahattin Mümin de katılırken Dernek Başkanı Nait Faikoğlu ve dernek yöneticileri ile görüşüldü. Dernek Başkanı Nait Faikoğlu, ABTTF heyetinin derneklerini ziyaret etmelerinden çok memnun olduklarını dile getirdi. Başkan Nait Faikoğlu, ABTTF üyesi 30 dernekten yalnızca Bonn derneğinin resmi futbol takımına sahip olduğunu söyledi. Futbol takımının kalecisi Cenk Zor, ABTTF Başkanı’na takımlarının formasını hediye etti. ABTTF Başkanı, Cenk Zor’a her hafta formaları ile saha çıkıp Batı Trakya Türk Azınlığı’nı tanıttıkları için teşekkür etti.

ABTTF’nin iç dinamiklerine ilişkin gelişmeleri aktaran ve 2013 yılını değerlendiren Habip Oğlu, Federasyon’un uluslararası alanda gerçekleştirdiği çalışmaları ve Batı Trakya’daki durumu aktardı. Halit Habip Oğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın hak ve özgürlüklerinde gelişme olmadığını ifade etti. ABTTF ve Batı Trakya’daki azınlık kuruluşlarının mücadelelerine devam ettiklerini söyleyen Habip Oğlu, yılmadan çalışmaya devam edeceklerini ancak sorunların çözümünde esas olanın Yunanistan’ın iyi niyetli yaklaşımı olduğunu belirtti.

Görüşmenin sonunda Habipn Oğlu, diğer dernek ziyaretlerinde olduğu gibi Troisdorf ve Bonn derneğine ABTTF’ye yaptıkları bağışlar dolayısı ile teşekkürlerini ileten bir plaket sundu. Habip Oğlu, Ekim 2012’de Batı Trakya’ya yapılan keşif ziyaretinin ardından heyette yer alan Uluslararası Sınır Tanımayan İnsan Hakları (HRWF) Direktörü Willy Fautre tarafından kaleme alınan “Yunanistan’da Etnik Türkler: Müslüman Bir Azınlık” başlıklı raporun Türkçe versiyonunu takdim etti.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1635588    Bugün : 93    Son : 11:19    Aynı anda : 13031
ABTTF
AGİT 2 3 Temmuz 2015
57. FUEN Kongresi, 16-20.05.2012, Moskova, Rusya Federasyonu
Ueye Dernek Ziyaretleri 2016
Bati Trakyaya Calisma Ziyareti, 17-20.09.2018
FUEN 63. Kongresi, 20-24.06.2018, Leeuwarden, Hollanda
Avrupa Vatandaslar Girisimi Temali Bati Trakya Ziyareti ve 1 Milyon Imza Kampanyasi, 06-09.06.2013, Gumuelcine ve Iskece
Specials
Teknoloji