Forum! New!


Facebook
Twitter

ABTTF yıl sonu dernek ziyaretlerine başladı - 16.12.2013

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) her yıl olduğu gibi bu yıl da üye dernekleri ziyaret ediyor. ABTTF ilk ziyaretini 13-14 Aralık 2014 tarihlerinde Höchst ve Kelsterbach’a yaptı, burada dernek yöneticileri ve üyeleri ile bir araya geldi.

İlk ziyaret genç yönetimi ile dikkat çeken Höchst derneğine!

ABTTF, geleneksel olarak her yıl Aralık ayında başladığı dernek ziyaretlerine Höcsht ile başladı. ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu, ABTTF Genel Sekreteri Gökhan Koca Veli ve ABTTF Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Kasap, 13 Aralık Cuma günü ABTTF üyesi Höchst i. Odw. Batı Trakya Türk Kültür Merkezi’ni ziyaret ettiler. “Geleceğimiz, gençlerimiz!” diyen ABTTF, 24 Kasım 2013 tarihinde yapılan seçimlerde gençlerin önünü açmak amacı ile bir ilki gerçekleştirerek çok genç bir yönetim oluşturan Höchst derneğini ziyaret etti.

Höchst Derneği As Başkanı ve ABTTF Genel Sekreteri Gökhan Koca Veli’nin Halit Habip Oğlu ve Mustafa Kasap ile birlikte yer aldığı ziyarette ABTTF yönetimi derneğin genç yöneticileri ile tanıştı. Höchst i. Odw. Batı Trakya Türk Kültür Merkezi’nin genç yönetimi yeni dönemde ilk olarak yılbaşında özel bir eğlence düzenleyeceklerini açıkladılar. Ziyarette ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu ise Batı Trakya Türk Azınlığı açısından 2013 yılını değerlendirdi, bu yılda ABTTF’nin gerçekleştirdiği çalışmaları aktardı.

ABTTF Kelsterbach’taki iki Batı Trakya Türk derneğini ziyaret etti

Cumartesi günü ise ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Kasap, Kelsterbach’ta bulunan iki dernekten biri olan Kelsterbach Batı Trakya Türkleri Azınlık Birliği’ni ziyaret ettiler. Dernek yöneticileri ile bir araya gelen ABTTF heyeti 2013 yılında Batı Trakya’da yaşanan olayları değerlendirdi, Batı Trakya Türk Azınlığı adına gerçekleştirilen çalışmaları anlattı.

SIRIZA Milletvekili Hüseyin Zeybek Kelsterbach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde konuştu

Aynı gün ABTTF Halit Habip Oğlu ve Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Kasap, Kelsterbach Batı Trakya Türkleri Azınlık Birliği’nin yöneticileri ile birlikte Kelsterbach’taki diğer Batı Trakya Türk derneği olan Kelsterbach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ettiler, Kelsterbahch’ta yaşayan Batı Trakya Türkleri birlik ve beraberlik sergilediler. SIRIZA İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek’in Kelsterbach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Birlik ve Dayanışma Gecesi’ne katılmak üzere Almanya’da bulunması dolayısı ile düzenlenen konferansta Hüseyin Zeybek, ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu ve Kelsterbach Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Ayhan Işıklı konuşma yaptılar.

Konferansın açış konuşmasını Kelsterbach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Sar yaptı, tüm katılımcıları selamladı. SIRIZA İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, T.C. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Atina ziyareti dolayısı ile azınlık milletvekilleri PASOK Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman ve SIRIZA Rodop Milletvekili Ayhan Karayusuf ile birlikte Davutoğlu ile görüştüklerini söyledi. Yunan Meclisi’ndeki son gelişmeleri aktaran Zeybek, azınlık için yaptığı çalışmaları anlattı, Yunanistan’da 2014 yılında yapılacak yerel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulundu.

ABTTF Başkanı Halit Habip Oğlu 2013 yılını değerlendirdiği konuşmasında Batı Trakya Türk Azınlığı’nın hak ve özgürlükleri bakımından bir adım ileriye gidilemediğini açıkladı.

Kelsterbach Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Ayhan Işıklı ise Batı Trakya Türkleri ile yıllardır çok iyi çalıştıklarını söyledi. Işıklı Batı Trakya Türkleri ile birlikte serbest seçim listesi oluşturarak yerel seçimlere katıldıklarını ve başarılı olduklarını ifade etti, Kelsterbach’ta birlikte çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1635598    Bugün : 103    Son : 11:49    Aynı anda : 13031
ABTTF
FUEN TAG 2. Yillik Toplantisi, 09-12.11.2015, Baku, Azerbaycan
59. FUEN Kongresi, 07-11.05.2014, Almanya-Danimarka Sinir Boelgesi
FUEN 62. Kongresi, 17-21.05.2017, Cluj-Napoca, Romanya
AGIT Toplantisi Varsova 2017.09.13-16
FUEN Parlamenter Oglen Yemegi Toplantisi, 24.01.2012, Bruksel
Bati Trakyaya Kesif Ziyareti, 16-20.10.2012
Specials
Teknoloji