Forum! New!


Facebook
Twitter

Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iftar verdi - 17.07.2013

İftar programında Witten ve çevresinde yaşayan Batı Trakya Türkleri bir araya geldi

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 14 Temmuz 2013 Pazar akşamı Almanya’nın Wetter şehrinde iftar programı düzenledi. İftar programına ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu ve ABTTF Yüksek Tahsillilerden Sorumlu Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve ev sahibi Witten Derneği Başkanı Dr. Mesut Hüseyin ile ABTTF üyesi derneklerden Gütersloh Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Süleyman ve Duisburg Batı Trakya Türkleri Eğitim ve Spor Derneği ve Lüdenscheid Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yönetici ve üyeleri katıldı. Aralarında Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Sabık Genel Başkanı Hasan Özdoğan, DİTİB Witten Sultan Ahmet Camii Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Arslan ve Dortmund ve Çevresi Trabzonlular Derneği Başkanı Aydoğan Köse’nin de bulunduğu Almanya’da yerleşik Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı iftar programına T.C. Essen Başkonsoluğu’nda görevli Konsolos Mete Zaimoğlu ile Almanya’da 22 Eylül 2013 tarihinde gerçekleştirilecek federal seçimlerde Hristiyan Demokrat Birliği (CDU) partisinden Hagen federal milletvekili adayı olarak gösterilen Batı Trakya Türk’ü ve ABTTF Uluslararası Çalışmalar ve Lobi Grubu’nun ilk üyesi olan Cemile Yusuf ve ailesi de iştirak etti.

Protokol konuşmaları ile başlayan iftar programında ev sahibi Witten Derneği Başkanı Dr. Mesut Hüseyin, dernek olarak her yıl düzenledikleri geleneksel iftar programına katılan tüm konuklara hoşgeldiniz diyerek konukların mübarek Ramazan ayını tebrik etti. Eylül 2013’te yapılacak federal genel seçimlerde Cemile Yusuf’a başarılar dileyen Hüseyin, Almanya’da yaşayan Batı Trakya Türkleri olarak seçimlerde kendisini desteklediklerini ifade etti. T.C. Essen Başkonsoluğu’nda görevli Konsolos Mete Zaimoğlu ise yaptığı konuşmada, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın statüsünün ve haklarının Lozan Barış Antlaşması ile garanti altına alındığını belirterek anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman ve koşulda Batı Trakya Türklerinin yanında olduğunu ve gelecekte de olacağını söyledi.

ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, böylesi güzel ve zengin bir iftar programı düzenlemelerinden dolayı ev sahibi Witten Derneği Başkanı Dr. Mesut Hüseyin ve çalışma arkadaşlarını tebrik etti. Ramazan ayının insanları bir araya getirdiğini, toplumda sevgi, dostluk, kardeşlik ve yardımlaşma duygularını pekiştirdiğini belirten Habipoğlu, tüm konukların Ramazan ayını tebrik ederek bu mübarek ayın İslam alemine ve bütün insanlığa hayırlara vesile olmasını temenni etti. UETD Sabık Genel Başkanı Hasan Özdoğan da Filistin başta dünyanın birçok bölgesinde Müslümanların baskı, zulüm ve zor koşullar altında yaşadığını söyleyerek Ramazan ayının barış ve huzur getirmesini diledi. Ardından konuşan Cemile Yusuf ise, iftar programina katılan konukları selamlayarak kendisi ve partisi CDU hakkında açıklamalarda bulundu.

Protokol konuşmalarının ardından Veysel İnan liderliğindeki “Berrak Show” isimli şov grubu, sema gösterisi, neyzen, manileriyle Ramazan davulcusu, Nasreddin Hoca Şov çocuklarla yarışmalar, Veysel Ağa Şov büyüklerle yarışmalar ve Hacivat-Karagöz gölge oyunundan oluşan gösteri programını sundu. Gösterinin ardından tüm katılımcılar iftarı açarak birlikte yemek yedi.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1458626    Bugün : 358    Son : 17:26    Aynı anda : 13031
ABTTF
ABTTF 18. Olagan Genel Kurulu, 23.02.2013, Gießen
Bati Trakya ya Kesif Ziyareti 2017.09.10-13
FUEN 62. Kongresi, 17-21.05.2017, Cluj-Napoca, Romanya
AGİT 2 3 Temmuz 2015
Habitat2008
FUEN Tuerk Azinliklari Calisma Grubu 1. Toplantisi, 20-23.11.2014, Ankara, Tuerkiye
Specials
Teknoloji