Forum! New!


Facebook
Twitter

DEB Partisi ABTTF üyesi Almanya derneklerini ziyaret etti - 01.07.2013

23- 28 Haziran 2013 tarihlerinde Batı Trakya Türk Azınlığı’nın siyasi alandaki temsilcisi Dostluk, Eşitlik, Barış (DEB) Partisi, Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF)’nun ev sahipliğinde ABTTF üyesi dernekleri ziyaret etti. ABTTF’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyaretlerde DEB Partisi Avrupa’da yaşayan Batı Trakya Türkleri ile bir araya geldi, Avrupa’da yaşayan soydaşlara partisinin çalışmalarını aktardı.

19-23 Haziran 2013 tarihlerinde İtalya’da gerçekleştirilen Avrupa Halkları Federal Birliği(FUEN) Kongresi’ne katılan ve sonrasında Almanya’ya geçen DEB Partisi ve ABTTF, ilk olarak 23 Haziran Pazar günü Münih’te Bavyera Batı Trakya Türkleri Derneği ile Bavyera Eyaleti Batı Trakya Türkleri Aile Birliği’ni ziyaret etmişlerdi.

DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş partisinin çalışmaları aktardı

24-28 Haziran tarihleri arasında DEB Partisi Genel Başkan Danışmanı ve Özel Kalem Müdürü Aydın Ahmet ile DEB Partisi Uluslararası İlişkiler Müdürü Leyla Salihoğlu ve Şerif Osman’ın eşlik ettiği DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, ABTTF Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Cengiz İsmail ile birlikte ABTTF üyesi güney derneklerini ziyaret etti. DEB Partisi sırasıyla Höchst i. Odw. Batı Trakya Türk Kültür Merkezi, Schweinfurt Batı Trakya Türk Aile Birliği, Feuchtwangen Batı Trakya Türk Kültür Derneği, Lauf Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Herzogenaurach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile son olarak Schwabach ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek ziyaretlerinde DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, DEB Partisi’nin çalışmalarını, ve geleceğe dönük hedeflerini anlattı. ABTTF ile yapılan işbirliği protokolü sonrasında uluslararası etkinliklere hız verildiğini söyleyen Ali Çavuş, son olarak DEB Partisi’nin İtalya’daki FUEN Kongresi’nde FUEN’e asil üye olduğunu belirtti. DEB Partisi’nin giderek güçlendiğini belirten Mustafa Ali Çavuş, tüm Batı Trakya Türklerini DEB Partisi’ne üye olmaya davet etti, herkesten azınlığın partisi DEB Partisi’ne destek olmalarını istedi. Mustafa Ali Çavuş, ziyaretlerinde Almanya’daki derneklerin gerçekleştirdiği etkinlikler hakkında dernek yöneticilerinden bilgi aldı. Mustafa Ali Çavuş, dernek ziyaretlerinin sonunda dernek başkanlarına günün anısına plaket takdim etti.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1614081    Bugün : 385    Son : 18:56    Aynı anda : 13031
ABTTF
ABTTF 19. Olagan Genel Kurulu, 13.06.2015, Gießen
ABTTF 18. Olagan Genel Kurulu, 23.02.2013, Gießen
Avrupa Konseyinde Yan Etkinlik, 25.04.2013, Strazburg, Fransa
ABTTFnin Yil Sonu Uye Dernek Ziyaretleri, 20-30.12.2013
21. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi Lippstadt-Eickelborn 2017.05.13
29 Ocak Milli Direnis Gunu Anma Torenleri
Specials
Teknoloji