Forum! New!


Facebook
Twitter

19. Dr. Sadık Ahmet Futbol Turnuvası Schwabach’taydı - 10.06.2013

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) üyesi Schwabach ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 19. Dr. Sadık Ahmet Futbol Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. Her yıl geleneksel olarak ABTTF’nin himayesinde Federasyon üyesi bir derneğin ev sahipliğinde gerçekleştirilen turnuvanın 19’uncusu Schwabach’ta gerçekleştirildi. Batı Trakya Türk Azınlığı’nın unutulmaz lideri merhum Dr. Sadık Ahmet’i anmak, O’nun fikirlerini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için O’nun adıyla düzenlenen turnuvaya merhum Dr. Sadık Ahmet’in oğlu Levent Sadık Ahmet ile Dr. Sadık Ahmet’in 10 yaşındaki torunu Sadıkhan Ahmet katıldılar. Turnuvaya ABTTF adına ABTTF Başkan Yardımcısı Cengiz İsmail, ABTTF Başkan Yardımcısı Engin İsmail, ABTTF Genel Sekreteri Gökhan Kocaveli, ABTTF Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Kasap, Erdin Kazımoğlu ve Bülent Ekrem iştirak ettiler.

Dr. Sadık Ahmet’i yaşatmak amacı ile düzenlenen turnuvada Batı Trakya Türkleri futbol takımları mücadele ettiler

ABTTF üyesi 9 derneğin futbol takımlarının katılımı ile gerçekleştirilen turnuvada açış konuşmasını ev sahibi Schwabach derneği başkanı Selçuk Halim gerçekleştirdi. Ardından Levent Sadık Ahmet tüm oyuncuları selamladı, Batı Trakya Türk Azınlığı’nın lideri Dr. Sadık Ahmet’i unutmayarak O’nun adını ve düşüncelerini yaşatmak amacı ile Avrupa’da bir araya gelen gençlerle gurur duyduğunu söyledi. ABTTF Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetler Sorumlusu Bülent Ekrem tüm futbolcuları selamladı, Dr. Sadık Ahmet Futbol Turnuvası’nın önemini aktardı.

Şampiyon Fürth/Nürnberg Batı Trakya Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği oldu

Bir dakikalık saygı duruşunun ardından Bülent Ekrem, turnuvayı başlattı. Yunanlı hakemlerin yönettiği ve Dr. Sadık Ahmet anısına gerçekleştirilen saygı duruşuna katıldıkları turnuvada iki grup halinde oynanan maçlar sonunda Fürth/Nürnberg Batı Trakya Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği turnuvada birinci gelerek kupanın sahibi oldu. Turnuvaya ev sahipliği yapan Schwabach ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ise ikinci oldu. Üçüncü takım ise Bavyera Eyaleti Batı Trakya Türkleri Aile Birliği oldu.

Turnuvanın ardından Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Gecesi’nde buluştu

Futbol müsabakalarının sonunda Schwabach ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde Kültür ve Aile Gecesi kapsamında kupa töreni gerçekleştirildi. Kültür ve Aile Gecesi’nde konuşan ABTTF Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Cengiz İsmail, ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu’nun Batı Trakya’da olduğu için turnuvaya katılamadığını söyledi. ABTTF Başkanı’nın üzüntülerini ileten Cengiz İsmail, ABTTF Başkanı’nın yabancı bir heyetle birlikte bölgeyi ziyaret ettiğini ve orada azınlık adına önemli girişimlerde bulunduklarını belirtti. Dr. Sadık Ahmet Futbol Turnuvası’nın öneminin altını çizen Cengiz İsmail, tüm derneklerden bu turnuva ruhunu yaşatmaya devam etmelerini istedi.

Levent Sadık Ahmet: Her birimiz birer Sadık Ahmet’iz!

Levent Sadık Ahmet, “Batı Trakya Türklerinin lideri merhum Dr. Sadık Ahmet’in, babamın anısını yaşatmak için çaba gösterenlere teşekkür ederim” diyerek konuşmasına başladı. Levent Sadık Ahmet turnuvanın amacının Dr. Sadık Ahmet’i anmak, haklı davamıza sahip çıkmak olduğunu belirtti. Bu nedenle geçen sene ve bu yıl turnuvaya oğlu Sadıkhan Ahmet ile birlikte katıldığını belirten Levent Sadık Ahmet, oğlu Sadıkhan’ın dedesinin adını taşıdığını söyledi. Dr. Sadık Ahmet’in ailesi olarak Batı Trakya Türk Azınlığı’na miras kaldıklarını söyleyen Levent Sadık Ahmet, oğlu Sadıkhan Ahmet’in de Batı Trakya Türklerine emanet olduğunu söyledi. Levent Sadık Ahmet, “Dr. Sadık Ahmet meşaleyi yaktı. Bizler babamı, sizler liderinizi kaybettikten sonra biz aile olarak bir söz verdik, bize miras kalan bu bayrağı sonuna kadar dimdik ayakta tutacağımıza and içmiştik.” dedi. Aslında herkesin birer Sadık Ahmet olduğunu söyleyen Dr. Sadık Ahmet, tek ricasının herkesin bu davaya hep birlikte bir kez daha sarılması olduğunu ifade etti. Levent Sadık Ahmet, herkesi Dr. Sadık Ahmet zamanındaki gibi elele vermeye çağırdı. Sadıkhan Ahmet’in doğumgünü dolayısı ile sürpriz pasta kesilen gecede salon Sadıkhan için “İyi ki doğdun!” sesleri ile yankılandı.

Şampiyon Fürth/Nürnberg Derneği kupasını Levent Sadık Ahmet’ten aldı

ABTTF Yönetim Kurulu üyesi Bülent Ekrem ise turnuvaya ev sahipliği yapan Schwabach derneğine, turnuvaya katılan tüm derneklere ve tüm takımların futbolcularına teşekkür etti. turnuvaya katılan dernek sayısının az olmasından üzüntü duyduğunu belirten Bülent Ekrem, tüm derneklerden turnuva konusunda daha duyarlı olmasını istedi. Bülent Ekrem, futbol müsabakaları sırasında Feuchtwangen Batı Trakya Türk Kültür Derneği’nden iki futbolcunun sakatlanarak hastaneye kaldırıldığını ancak durumlarının iyi olduğunu belirtti. Bülent Ekrem, turnuvada ilk üçe giren derneklerin başkanlarını kupalarına almak üzere sahneye davet etti. 19. Dr. Sadık Ahmet Futbol Turnuvası’nın 1’incilik kupasını Levent Sadık Ahmet, Fürth/Nürnberg Batı Trakya Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ergün Sadullah’a takdim etti.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1459829    Bugün : 184    Son : 9:22    Aynı anda : 13031
ABTTF
Avrupa Vatandaslar Girisimi Temali Bati Trakya Ziyareti ve 1 Milyon Imza Kampanyasi, 06-09.06.2013, Gumuelcine ve Iskece
FUEN 63. Kongresi, 20-24.06.2018, Leeuwarden, Hollanda
ABTTF Olagan Mali Genel Kurulu, 03.03.2018, Giessen, Almanya
Bati Trakya Tuerkleri Kadin Kurultayi, 18-19.05.2012, Guemuelcine
Habitat2008
Bati Trakyaya Calisma Ziyareti, 17-20.09.2018
Specials
Teknoloji