Forum! New!


Facebook
Twitter

DEB Partisi 1 Aralık’ta Halver, Lüdenscheid ve Meschede’deydi - 03.12.2012
Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF) ve Dostluk, Eşitlik Barış(DEB) Partisi, 1 Aralık 2012 Cumartesi günü de ABTTF üyesi dernekleri ziyaretlerine devam etti. ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, Başkan Yardımcısı Cengiz İsmail ve ABTTF Yönetim Kurulu üyeleri Sami Yusuf ve Ramadan Ramadan ile DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Genel Başkan Danışmanı ve Özel Kalem Müdürü Aydın Ahmet ve Sekreter Zerrin Hüseyin, Cumartesi günü Halver Batı Trakya Türk Kültür Derneği, Lüdenscheid Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti, bölgede yaşayan Batı Trakya Türkleri ile buluştu.

ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, ABTTF’nin son dönemde gerçekleştirdiği çalışmaları aktardı, son olarak DEB Partisi ile birlikte 28 Kasım 2012’de Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu’nda “Yunanistan’daki Etnik Türklere Karşı İnsan Hakları İhlalleri” başlıklı bir konferans düzenlediklerini söyledi. DEB Partisi Mustafa Ali Çavuş ise Batı Trakya Türk Azınlığı’nın unutulmaz lideri Dr. Sadık Ahmet’in kurduğu ve onun mirası olan DEB Partisi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi, tüm Batı Trakya Türklerini DEB Partisi’ne üye olmaya davet etti.

Ziyaretlerde ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, Halver Batı Trakya Türk Kültür Derneği, Lüdenscheid Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ne Federasyon'un yaptığı çalışmalar için geçmişte topladıkları bağışlar dolayısı ile teşekkür belgesi sundu, Habipoğlu ABTTF'yi maddi ve manevi olarak destekleyen tüm Batı Trakya Türklerine teşekkür etti.

Ziyaretlerin sonunda DEB Partisi Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Halver Batı Trakya Türk Kültür Derneği, Lüdenscheid Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ne DEB Partisi plaketini takdim etti.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1635594    Bugün : 99    Son : 11:33    Aynı anda : 13031
ABTTF
FUEN TAG 2. Yillik Toplantisi, 09-12.11.2015, Baku, Azerbaycan
ABTTF 2014 Yil Sonu Ueye Dernek Ziyaretleri
Habitat2008
Uluslararasi Calistay ve Konferans TurkMusluman Azınlık Egitiminde Iki Dillilik ve Dunyadaki Farkli Yaklasimlar - Sorunlar ve Muhtemel Cozumler, 28.02.-03.03.2019, Gumulcine - Bati Trakya, Yunanistan
2011 Bati Trakya girisimleri
Bati Trakya Kesif Ziyareti, 19-22.09.2016, Gumulcine, Iskece ve Dimetoka
Specials
Teknoloji