Forum! New!


Facebook
Twitter

Lahey Polisi’nden yeni yıl resepsiyonu - 27.01.2012

Hollanda Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği’nin de aralarında bulunduğu, farklı millet ve kültürlere ait sivil toplum örgütleri, daha güvenli ve daha yaşanılabilir bir şehir anlayışı ile Den Haag (Lahey) Polis Teşkilatı tarafından başlatılmış olan “Rolmodellen” projesinde gönüllü olarak görev alıyorlar. Proje çerçevesinde, Den Haag Polis Teşkilatı, projeye katılan sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini, düzenlemiş olduğu yeni yıl resepsiyonunda buluşturdu.

Yunanistan Konsolosu da yeni yıl resepsiyonuna katıldı

Polis Şefi Hans Rasenberg’in öncülüğünde gerçekleştirilen projenin adımlarından biri olan yeni yıl resepsiyonuna, projeye katılan sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin vatandaşı bulundukları ülkelerin Elçi ve Konsolosları da Den Haag Polis Teşkilatı tarafından davet edildi. Hollanda’da bulunan Yunan vatandaşı Batı Trakya Müslüman Türk Azınlık mensupları tarafından kurulmuş olan Hollanda Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği’nin de projede yer alıyor olması dolayısıyla, Yunanistan Lahey Konsolosu Dimitrios Sparos yeni yıl resepsiyonuna katılan diplomatlar arasında yer aldı.

Konsolos Sparos; “Hollanda’daki Yunan vatandaşlarının sayısı artmaya devam ediyor.”

Protokol konuşmalarının ardından yeni yıl yemeğine geçildi. Yunanistan Konsolosu Dimitrios Sparos, yemeğini dernek yöneticileri ile birlikte yedi ve onlarla bir süre sohbet etti. Son dönemde Hollanda’ya gelen Yunan vatandaşlarının sayısında ciddi bir artış yaşandığını belirten Konsolos Sparos, bu sayının daha da artacağını düşündüğünü söyledi. Kendilerinin Yunan vatandaşlarının sorunlarına çözüm üretmek amacıyla Hollanda’da bulunduklarını ifade eden Konsolos Sparos, daha önceki görüşmelerde de dile getirmiş olduğu üzere, karşılaşılan sıkıntı ve sorunların dernek yönetimi tarafından kendilerini iletilmesini talep etti. Yemeğin ardından dernek yöneticileri tarafından “Rolmodellen” proje sorumlusu Hans Rasenberg ile tanıştırılan Konsolos Sparos, Polis Şefi’nden yürütülen proje ile ilgili olarak bilgi aldı. Polis Şefi Hans Rasenberg’in projeye katkı ve desteklerinden dolayı dernek yönetimine müteşekkir olduğunu ifade etmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Konsolos Sparos, projeye katılımlarından ötürü dernek yönetimini tebrik etti.

Yeni yıl resepsiyonuna üst düzey katılım

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Azerbaycan Büyükelçiliği, Afganistan Büyükelçiliği, İran Büyükelçiliği, Irak Büyükelçiliği, Fas Büyükelçiliği ve Endonezya Büyükelçiliği’de Den Haag Polis Teşkilatı tarafından yeni yıl resepsiyonuna davet edilen diplomatik temsilcilikler arasındaydı.

Yeni yıl resepsiyonuna, Den Haag Polis Şefi Paul van Musscher, Den Haag belediyesi yönetiminden Steven Broers, Heemstraat Polis Şefi Michel de Roos ve Beresteinlaan Polis Şefi Koen Kievit’in yanı sıra üst düzey Polis Şef’leri ve çok sayıda üst düzey davetli katıldı.


Hollanda Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği (HBTTKDD)
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1635598    Bugün : 103    Son : 11:49    Aynı anda : 13031
ABTTF
Dernek Ziyaretleri
AP Geleneksel Azinliklar Intergrubunda Bati Trakya Turk Azinlıginin sorunu
ABTTF 18. Olagan Genel Kurulu, 23.02.2013, Gießen
Medya Ozgurlugu Konferansi ve Bati Trakya Ziyareti, 21-24.03.2013, Bati Trakya
Uluslararasi Calistay ve Konferans TurkMusluman Azınlık Egitiminde Iki Dillilik ve Dunyadaki Farkli Yaklasimlar - Sorunlar ve Muhtemel Cozumler, 28.02.-03.03.2019, Gumulcine - Bati Trakya, Yunanistan
Bati Trakyaya Calisma Ziyareti, 17-20.09.2018
Specials
Teknoloji