Forum! New!


Facebook
Twitter

ABTTF 10. Kuzey Bölge Toplantısını Gütersloh’ta gerçekleştirdi - 22.02.2011

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 19 Şubat 2011 tarihinde Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği’nin ev sahipliğinde 10. Kuzey Bölge Toplantısı’nı gerçekleştirdi. ABTTF üyesi Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Hannover ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği, Espelkamp Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği ve Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin katılımı ile gerçekleştirilen 10. Kuzey Bölge Toplantısı’na ABTTF Genel Sekreteri Özkan Reşit, Kuzey Avrupa Teşkilat Başkanı Nazmi Sali ile Gençlik, Eğitim, Kültür ve Spor Faaliyetlerden Sorumlu Yardımcı Aydın Ahmet iştirak ettiler.

Toplantının ev sahibi Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği 2. Başkanı Ahmet Şerif, katılımlarından dolayı toplantıda bulunan herkese teşekkürlerini sundu. Sonrasında toplantının oturum başkanlığını yapan ABTTF Kuzey Avrupa Teşkilat Başkanı Nazmi Sali, bölgesel toplantıların öneminin altını çizerek ABTTF’nin üye derneklerin işbirliğini daima desteklediğini söyledi.

ABTTF Genel Sekreteri Özkan Reşit, ABTTF’nin son üç aylık dönemde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdi. Reşit, 29 Mayıs 2010 tarihinde Meschede’de gerçekleştirilen Kuzey Ren-Vestfalya Bölge Toplantısı’nda alınan üye dernekler arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik etkinlikler gerçekleştirilmesi kararı gereğince Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenecek olan ABTTF Kuzey Almanya Kapalı Salon Futbol Turnuvası hakkında detaylı şekilde bilgilendirmede bulundu. Turnuvaya ev sahipliği yapacak olan Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yöneticileri, uzun süredir bir etkinlik gerçekleştirmediklerini, bu nedenle kapalı salon futbol turnuvası için büyük bir heyecanla hazırlıkları tamamladıklarını ve turnuvaya büyük bir katılım beklediklerini söylediler.

Toplantıda bir sonraki bölge toplantısının, yani ABTTF 11. Kuzey Bölge Toplantısı’nın 21 Mayıs 2011 tarihinde Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilmesine karar verildi.

Toplantının son bölümünde gerçekleştirilen serbest görüş kısmında kadınlar kolu tarafından hazırlanan yemekler ve tatlılar yendi; geç saatlere kadar derneklerin durumları öncelikli olmak üzere Batı Trakya’nın güncel sorunları tartışıldı.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1473556    Bugün : 75    Son : 3:32    Aynı anda : 13031
ABTTF
Berlin Buyukelciligi iftar 2015
Avrupa Parlamentosunda Konferans, 28.11.2012, Bruksel
57. FUEN Kongresi, 16-20.05.2012, Moskova, Rusya Federasyonu
ABTTF Ilkbahar Eglencesi 2012
Bati Trakyaya Calisma Ziyareti, 25-30.01.2013
Guney Tirol Kesif Ziyareti, 26-29.05.2016, Guney Tirol, Italya
Specials
Teknoloji