Forum! New!


Facebook
Twitter

Batı Trakya Türkleri Hannover’de Kültür ve Aile Gecesi’nde buluştu - 19.10.2010
Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Hannover ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği 16 Ekim 2010 tarihinde Kültür ve Aile Gecesi düzenledi. Kültür ve Aile Gecesi’ne ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, ABTTF Kuzey Avrupa Teşkilat Başkanı Nazmi Sali, ABTTF Gençlik, Eğitim, Kültürel ve Sportif Konularda Yardımcı Üyesi Aydın Ahmet katıldılar. Geceye Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin aileleriyle birlikte katılarak dayanışma içerisinde olmaları dikkat çekti.

Açış konuşmasını Dernek Başkanı, aynı zamanda ABTTF Genel Sekreteri Özkan Reşit’in yaptığı kültür ve aile gecesinde ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Batı Trakya özlemi ile Almanya’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin üye dernekler tarafından düzenlenen kültür ve aile gecelerinde bir araya gelerek bir parça da olsa özlemlerini dindirdiklerini söyleyen Habipoğlu, Almanya’nın değişik bölgelerinde düzenlenen kültür ve aile gecelerine katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Dernek Başkanı Özkan Reşit’in aynı zamanda ABTTF Genel Sekreteri olduğunu söyleyen Habipoğlu, Özkan Reşit ve diğer yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunlarını uluslar arası zemine taşımak için çalıştıklarını belirtti. Yine Habipoğlu, Hannover Batı Trakya Türkleri Aile Birliği üyesi Fatma Reşit’in Genç ABTTF’nin Başkanı ve ABTTF Uluslararası Çalışmalar ve Lobi Grubu üyesi olarak Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunlarını Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Birleşmiş Milletler ve diğer uluslar arası platformlarda dile getirdiğini not etti. Hannover derneğinin Batı Trakya Türklerinin hak ve özgürlükler mücadelesinde önemli bir rol oynadığını söyleyen Habipoğlu, kültür ve aile gecesinde hep birlikte olmaktan, birlikte eğlenmekten, bu birlik görüntüsünden mutluluk duyduğunu belirtti. Habipoğlu, 30 Ekim 2010 tarihinde Genç ABTTF’nin Meschede Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde gençlere yönelik olarak düzenleyeceği özel eğlence ile farklı şehirlerde yaşayan Batı Trakya Türklerinin Meschede’de biraraya geleceğini söyledi. Uluslararası etkinlikler ile ilgili olarak ise Habipoğlu, ABTTF’nin en kısa zamanda Avrupa Birliği’nin merkezi olan Brüksel’de bir temsilcilik açmaya hazırlandığını kaydetti.

Dernek Yönetim Kurulu üyelerinin eşleri tarafından hazırlanan çeşitli pastaların olduğu kültür ve aile gecesinde davetliler geç saatlere kadar birlikte eğlendiler.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1473536    Bugün : 55    Son : 2:37    Aynı anda : 13031
ABTTF
59. FUEN Kongresi, 07-11.05.2014, Almanya-Danimarka Sinir Boelgesi
Ueye Dernek Ziyaretleri 2016
FUEN 62. Kongresi, 17-21.05.2017, Cluj-Napoca, Romanya
20. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi ve Kultur Soleni, 08.06.2014, Duisburg
ABTTF 18. Olagan Genel Kurulu, 23.02.2013, Gießen
Batitrakya Resimleri
Specials
Teknoloji