Forum! New!


Facebook
Twitter

ABTTF 8. Kuzey Bölge Toplantısı’nı Düsseldorf’ta gerçekleştirdi - 27.09.2010

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), 25 Eylül 2010 tarihinde Düsseldorf Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde 8. Kuzey Bölge Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıya Düsseldorf Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ile Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin kurucu üyelerinden, ABTTF’nin kuruluş yıllarında büyük bir katkı sağlamış olan Cafer Hasan onur konuğu olarak katıldı.

Toplantıya ABTTF’den Başkan Halit Habipoğlu, Genel Sekreter Özkan Reşit, Kuzey Avrupa Teşkilat Başkanı Nazmi Sali, Dış İlişkiler Sorumlusu Mehmet Hüseyin ve Gençlik, Eğitim, Kültürel ve Sportif Faaliyetlerde Yardımcı Aydın Ahmet katıldılar. ABTTF üyesi Espelkamp Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği, Hannover ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği, Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği, Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Lüdenscheid Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Halver Batı Trakya Türk Kültür Derneği, Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Duisburg Batı Trakya Türkleri Eğitim ve Spor Derneği ve Düsseldorf Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği başkan ve diğer yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Toplantının açış konuşmasını gerçekleştiren ev sahibi Düsseldorf Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Orhan Serif, toplantıya katılan tüm derneklerin yöneticilerini selamladıktan sonra toplantıya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Devamında ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, Federasyon’un son dönemde gerçekleştirdiği etkinlikler ile birlikte Batı Trakya’da cereyan eden son gelişmeleri katılımcılar ile paylaştı.

Gündemli toplantının sonunda Şubat-Mart 2011 tarihlerinde Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğinde “ABTTF 1. Kuzey Avrupa Kapalı Salon Futbol Turnuvası” düzenlenmesine karar verildi. İkinci olarak bahse konu kapalı salon futbol turnuvası ile ilgili olarak yönetmelik gereğince Duisburg Batı Trakya Türkleri Eğitim ve Spor Derneği tarafından bir taslak hazırlanmasına ve üçüncü olarak bir sonraki bölgesel toplantının Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilmesine karar verildi.

Toplantının sonunda her zaman olduğu gibi ev sahibi dernek tarafından hazırlanan Türk mutfağına ait yemekler yendi ve sohbet edildi. Toplantıya onur konuğu olarak katılan Cafer Hasan, dernekçilik anılarını ve deneyimlerini katılımcılar ile paylaştı. Samimi bir ortamda heyecan verici konuşmaların yapıldığı toplantı geç saatlere kadar sürdü.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1458590    Bugün : 322    Son : 16:10    Aynı anda : 13031
ABTTF
AGİT 2 3 Temmuz 2015
Ueye Dernek Ziyaretleri 2016
BM Azinlik Sorunlari Forumu 6. Oturumu ve Yan Etkinlik, 26-27.11.2013, Cenevre, Isvicre
Avrupa Parlamentosunda Konferans, 28.11.2012, Bruksel
ABTTF 19. Olagan Genel Kurulu, 13.06.2015, Gießen
ABTTF 30. Kurulus Yildonumu Kutlamasi, 03.03.2018. Giessen, Almanya
Specials
Teknoloji