Forum! New!


Facebook
Twitter

ABTTF 6. Kuzey Bölge Toplantısı’nı gerçekleştirdi - 22.02.2010

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), 20 Şubat 2010 tarihinde 6. Kuzey Bölge Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Espelkamp Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği ile Hannover ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği katıldı.

Toplantının açış konuşması ABTTF Genel Sekreteri Özkan Reşit yaptı. ABTTF’nin yakın dönemde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi veren Özkan Reşit, Federasyon’un 2010 yılında da çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini ifade etti. Bunun ilk kanıtı olarak ise Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin “Türkiye’deki Gayri-Müslim Azınlıklar ile Trakya(Doğu Yunanistan)’daki Müslüman Azınlığın Din Özgürlüğü ve Diğer İnsan Hakları” konulu raporu görüşerek oylaması olduğunu söyleyen Reşit, ABTTF’nin rapor ve beraberindeki taslak karar ile ilgili olarak üç değişiklik önergesi hazırladığını ifade etti. Reşit, değişiklik önergeleri kabul edilmemesine rağmen önergelerin sunulması için gerekli imzaların başarı ile sağlanmasının ABTTF’nin lobi çalışmalarının eriştiği noktayı gösterdiğini belirtti.

Reşit, 6 Şubat 2010 tarihinde Genç ABTTF’nin Witten’de ilk toplantısını gerçekleştirerek organizasyon yapısı ile ilgili çalışma grupları ve yönetici kadronun belirlenmesi ve görevleri konularını görüştüğünü söyledi. 16 ila 25 yaş arası her Batı Trakya Türk Azınlığı mensubunun Genç ABTTF’ye üye olabileceğini ifade eden Reşit, ABTTF üyesi dernekleri bölgelerinden genç nüfusu teşvik ederek Genç ABTTF’ye üye olma çağrısında bulunmalarını rica etti.

Toplantının sonunda ABTTF üyesi kuzey bölge derneklerinin gerçekleştirdikleri bölgesel toplantıların öneminin altı çizilerek toplantıların devam etmesi gerektiği kararına varıldı. Ortak bir etkinlik gerçekleştirilmemesi durumunda dahi bölgesel toplantıların Almanya’da yaşayan Batı Trakya Türklerinin birlik ve beraberlikleri açısından önemli olduğu ifade edildi. 2010 yılında gerçekleştirilmesi planlanan olası faaliyetler ile ilgili olarak toplantıda 2010 yılının gençlere adanması kararı alındı. Bu doğrultuda 2010 yılında gerçekleştirilecek tüm projelerin gençlere yönelik projeler olacağı ifade edilen toplantıda, amacın gençlere dolayısı ile geleceğe sahip çıkmak olduğu belirtildi. Toplantıda görüşülen olası faaliyetlerin bir sonraki toplantıya kadar üye dernekler tarafından incelenerek nihai kararın bir sonraki bölgesel toplantıda alınması kararı alındı.

Toplantının sonunda 7. Kuzey Bölgesel Toplantı’nın 29 Mayıs 2010 tarihinde Meschede Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilmesine karar verildi.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1473546    Bugün : 65    Son : 3:03    Aynı anda : 13031
ABTTF
FUEN 62. Kongresi, 17-21.05.2017, Cluj-Napoca, Romanya
59. FUEN Kongresi, 07-11.05.2014, Almanya-Danimarka Sinir Boelgesi
ABTTF İftarı 2015
Medya Ozgurlugu Konferansi ve Bati Trakya Ziyareti, 21-24.03.2013, Bati Trakya
ABTTF 19. Olagan Genel Kurulu, 13.06.2015, Gießen
AP Geleneksel Azinliklar Intergrubunda Bati Trakya Turk Azinlıginin sorunu
Specials
Teknoloji