Forum! New!


Facebook
Twitter

Hannover Batı Trakya Türkleri Aile Birliği Derneği’nde seçim - 16.02.2009

15 Şubat 2009 Pazar günü Hannover Batı Trakya Türkleri Aile Birliği Derneği’nde gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısı ve ardından gerçekleştirilen seçimlerde yeni Yönetim Kurulu üyeleri belirlendi.

Dernek Başkanı Tamer Şiraneci tarafından sunulan iki yıllık faaliyet raporunun ardından yönetimin aklanması için gerçekleştirilen oylamada oybirliği ile yönetim aklandı. Ardından gündemin 3. Maddesine geçilerek Divan Başkanı seçildi. Divan Başkanı olarak Başkan Taner Şiraneci’nin seçilmesi ile birlikte Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu adayları belirlendi. Gerçekleştirilen seçimler ile belirlenen yeni Yönetim Kurulu şöyledir:

Başkan: Özkan Reşit
2. Başkan: Erdinç Hüseyin
Sekreter: Özel Reşit
Kasadar: Vedat Hasan
Kasadar Yardımcısı: Hasan Topal Sali

Derneğin yeni Başkanı Özkan Reşit, dernek üyelerine kendisine duydukları güven dolayısıyla teşekkürlerini sunarak gelecek dönem gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler hakkında bilgi verdi. Reşit, “Hannover Batı Trakya Türkleri Aile Birliği Derneği olarak Hannover Batı Trakya Türkleri arasında birlik ve beraberliği pekiştirmek ve güçlendirmek amacı ile aile gecesi çalışmalarında ağırlık vereceğiz. Derneğin mali problemlerini gidermek için ise Dernek’e ait lokalin düzenli olarak faaliyet göstermesi için çalışmalarda bulunarak aktif bir yönetim anlayışı içerisinde hareket edeceğiz. Bununla birlikte yeni dönemde yine 1 Mayıs kutlaması gerçekleştirerek bu önemli günde her zaman olduğu gibi birarada olacağız. Daha da önemlisi Hannover Batı Trakya Türk gençlerine yönelik çalışmalara öncelik vererek Batı Trakya Türk kültürünü yaşatmaya ve nesilden nesile aktarmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. Eski Başkan Tamer Şiraneci de yeni yönetimi tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi ve daima yanlarında olacağını söyledi.

Hannover Batı Trakya Türkleri Ailer Birliği Derneği’nde yapılan seçimler ile ilgili olarak Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habipoğlu, tebriklerini ileterek yeni yönetime faaliyetlerinde başarı dileklerini sundu. Habipoğlu, “ABTTF Genel Sekreteri olarak görev yapan şimdi de Dernek Başkanı seçilen Reşit’e ve yeni yönetimi gönülden tebrik ederim. Hannover Batı Trakya Türkleri Aile Birliği Derneği’nin bugüne dek gerçekleştirdiği ve bundan sonra gerçekleştireceği çalışmalar sayesinde Batı Trakya Türkleri arasında birlik ve beraberlik pekişecektir. ABTTF olarak ailemizin önemli bir üyesi olan derneğimize desteklerimizi sunar, başarılarının devam etmesini dileriz” açıklamasında bulundu.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1473537    Bugün : 56    Son : 2:39    Aynı anda : 13031
ABTTF
18. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi Aile Gecesi
58. FUEN Kongresi, 19-23.06.2013, Briksen, Guney Tirol, Italya
29 Ocak Milli Direnis Gunu Anma Torenleri
FUEN 63. Kongresi, 20-24.06.2018, Leeuwarden, Hollanda
FUEN 62. Kongresi, 17-21.05.2017, Cluj-Napoca, Romanya
Bati Trakya Tuerkleri Kadin Kurultayi, 18-19.05.2012, Guemuelcine
Specials
Teknoloji