Forum! New!


Facebook
Twitter

Lüdenscheid ve Bonn’da Batı Trakya kültür geceleri - 28.03.2008

ABTTF üyesi Lüdenscheid ve Bonn Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Dernekleri 22 Mart 2008 Cumartesi akşamı Batı Trakya Kültür Geceleri gerçekleştirdi. Geniş bir katılıma sahne olan Lüdenscheid Aile Gecesine Lüdenscheid Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Musa Ramadan ile yöneticilerin yanı sıra ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu katıldı. Gecede açılış konuşması yapan Ramadan, tüm Batı Trakyalıları selamladıktan sonra, yeni seçilmiş olan Yönetim Kurulu üyeleri ile zor ama şerefli bir görev üstlendiklerini ifade etti. Konuşması bir şiir ile bitiren Ramadan, ardından ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu’nu konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti. Habipoğlu, Lüdenscheid Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Musa Ramadan ve Yönetim Kurulu’nun üyelerini üstlendikleri yeni görevleri dolayısıyla kutlamasının ardından Batı Trakyalıların oluşturduğu birlik ve beraberlik tablosunda kendisinin de yer alması dolayısıyla duyduğu mutluluğu dile getirdi. Habipoğlu, derneklerimizin bizlerin evi olduğunu ve derneklerimizin gerçekleştirdiği etkinlikler sayesinde büyük bir ailenin üyeleri olarak bir araya geldiklerini böylelikle gurbette birlik ve beraberliğin oluşturulduğunu ifade etti. Habipoğlu, konuşmasında Batı Trakya Türk Azınlığı’nın Yeni Vakıflar Yasası nedeniyle yaşadığı problemlerin yanı sıra İskeçe ve Gümülcine belediyelerine Türklerden personel alınmaması ve iki dilli anaokullarına izin verilmemesi sorunlarına da değindi.

Bonn’da aile gecesi

22 Mart 2008’de ABTTF üyesi Bonn Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği aile gecesi Dernek Başkanı Mehmet Kent’in konuklara kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkürleri ile başladı. Ardından derneğin Kadınlar Kolu Başkanı Leyla Fahrioğlu, Kadınlar Kolu’nun derneklerinde Türkçe ve Din Kültürü dersleri eğitimi ile şiir okuma ve öğrenme eğitimi verdiklerini belirten bir konuşma yaptı. Geceye katılan çocukların okudukları şiirler konukların büyük bir beğenisini topladı. Bonn’daki geleneksel aile gecesine katılan ve kürsüye davet edilerek bir konuşma yapması istenen ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, Başkan Kent’i Bonn’da kurdukları futbol takımı sayesinde Türk gençlerine sahip çıkmaları ve bölgelerinde Batı Trakya’yı ve Batı Trakyalıların örf ve adetlerini tanıtan etkinlikler düzenlemeleri dolayısıyla tebriklerini ileterek teşekkürlerini bildirdi. Ardından Habipoğlu, Kadınlar Kolu Başkanı Fahrioğlu’nu çocuklarımıza yönelik eğitici ve öğretici faaliyetleri dolayısıyla kutladıktan sonra şiir okuyan çocukları ödüllendirdi. Habipoğlu, ABTTF’nin yakın dönemde gerçekleştirdiği uluslararası etkinlikler ve Batı Trakya Türk Azınlığı’nın güncel sorunları hakkında bilgi verdi. Lüdenscheid ve Bonn Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Dernekleri’nin gerçekleştirdiği geleneksel aile gecesi etkinlikleri gecenin son saatlerine kadar Batı Trakya Türklerinin ailecek eğlenmeleri ile son buldu.

 


‹‹‹ geri dön
Yorum

Şu ana kadar ziyaretçi defterine herhangi bir mesaj yazılmadı...

Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1635598    Bugün : 103    Son : 11:49    Aynı anda : 13031
ABTTF
Uluslararasi Calistay ve Konferans TurkMusluman Azınlık Egitiminde Iki Dillilik ve Dunyadaki Farkli Yaklasimlar - Sorunlar ve Muhtemel Cozumler, 28.02.-03.03.2019, Gumulcine - Bati Trakya, Yunanistan
ABTTF Ilkbahar Eglencesi 2012
FUEN Tuerk Azinliklari Calisma Grubu 1. Toplantisi, 20-23.11.2014, Ankara, Tuerkiye
Bati Trakyaya Calisma Ziyareti, 17-20.09.2018
Avrupa Parlamentosu Geleneksel Azinliklar Intergrubunda Sunum, 14.03.2013, Strazburg
Bati Trakya ya Kesif Ziyareti 2017.09.10-13
Specials
Teknoloji