Forum! New!


Facebook
Twitter
 
Ziyaretçi Defteri

» 1    » 2    » 3    » 4    » 5    » 6    » 7    » 8    » 9    » 10    » 11    » 12    » 13    » 14    » 15    » 16    » 17    » 18    » 19    » 20    » 21    » 22    » 23    » 24    » 25    » 26    » 27    » 28    » 29    » 30    » 31    » 32    » 33   

16. DR.SADIK AHMET FUTBOL TURNUVASI GÜTERSLOH’TA DÜZENLENDİ
24.06.2010

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu'nu ve ABTTF üyesi Gütersloh ve çevresi Batı Trakya Türkleri Derneği'ni düzenlemiş oldukları bu anlamlı etkinlikten dolayı tebrik ediyorum.Merhum liderimiz Dr.Sadık Ahmet'in Batı Trakya Türkleri tarafından unutulmadığını ve fikirlerinin yaşatıldığını Avrupa'nın değişik şehirlerinden gelerek bu anlamlı etkinliğe katılmış olan Batı Trakya Türkleri bir kez daha göstermişlerdir.Bu anlamlı organizasyonda merhum liderimiz olması gerektiği şekilde birlik ve beraberlik içerisinde anılmış ve merhum liderimizin fikirleri yaşatılmıştır.Gütersloh dernek başkanımız sayın Aziz Bekir'in yapmış olduğu konuşmada "Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden kilometrelerce uzaklardan gelip azimli mücadelenizde merhum liderimizin ruhunu şaha kaldırdınız." ifadeleri çok anlamlı ve duygu yüklüdür.Avrupa'daki Batı Trakya Türkleri'nin birlik ve beraberlik duyguları içerisinde biraraya gelmesine katkı sağlayan ABTTF'yi ve ABTTF üyesi Gütersloh derneğimizi gerçekleştirmiş oldukları bu anlamlı etkinlik dolayısı ile bir kez daha tebrik ediyorum.
Saygılarımla
Mehmet Kara Ali

Mehmet Kara AliHacı Emin Ağa
15.06.2010

İskeçe Saat kulesi," 1870 yılında Hacı Emin Ağa tarafından inşa ettirilmiştir" deniyor.
Söz konusu Hacı Emin Ağa(ölüm:1906 ?) ,Pazaryeri Camii ve Vakfı yöneticisi Müderris Ali Efendi'nin oğlumudur acaba ?
Bu bilgiler,benim için önem kazandı.
İkisi de Atalarım çünkü.Saygılarımla arz ederim.

Tahir GürolPazaryeri Camii ve Vakfı Yönetimi - Osmanlı Dönemi
15.06.2010

Halen hayatta olan ve Akademi mezunu babamdan aldığım bilgilere göre;
Babam Faik Gürol'un Büyük Dedesi,Müderris Hafız Ali'nin vefatına kadar Pazaryeri Camii ve Vakfının yönetimi, onun uhdesinde kalmıştır.
Vefatından sonra da,Yüksek Tahsilli erkek evladı olmaması sebebiyle,varisi-oğlu Molla Emin Efendi(Babamın Dedesi)ne kanuni miras hakkı verilerek, Vakfın Yönetimi el değiştirmiştir.
Cami'den geriye kalan sadece bir saat kulesi olduğu söyleniyor.
Atalarım ile ilgili bilgilerin doğruluğu,beni ilgilendiriyor tabii.Bu bilgilere katkılarınızı bekler,saygılar sunarım.Pazaryeri Camii ve Müştemilatı ile ilgili belge,resim vs. desteklerinize de sevinirim.
Saygılarımla arzederim.

Tahir GürolHow Happy to Say I'm a Turk.
07.06.2010

Sevgili Millet vekillerimiz

Almanya daki soydaslarini unutmayip ziyarete geldikleri icin Hos gelmisler seref vermisler .Allah razi olsun onlardan ayaklarina saglik .

Demekki; bundan böyle, bütün mevlitlere düyünlere gittikleri gibi, Batitrakyanin cilekes gurbetcilerinin resmi davetlerine icabet edeceklerinden süphem yok artik.

Insaniz ya hata da yapariz , öyle deyil mi?? Ama Millet vekillerim hata yapmamis yalnis adresse gitmisler, adresi, kim verdiyse?

Sayin Milletin vekilleri !Ahmet ve Cetin agbeyim Almanyanin hatta avrupanin (yunanistan haric diyelim ) BATITRAKYA TÜRKÜNÜN resmi Kurum olarak temsil edildigi en üst düzeydeki bir kurumu , ziraret edememeniz veya etmemeniz beni ve soydaslarimizi derinden üzdügünü sizlere bildirmeyi ,duyarli bir batitrakya Türkü olarak mecbur hisettim, beni madur görünüz ,sizleri uyardigim icin . Kurumlarla kisileri karistirip bu güzel kuruma zarar vermeyiniz lütfen, kisiler problemlerini baska yerde cössünler .

Degerli agbeylerim, bu toplum sizlerden güc alir sizler de onlardan oy .

Iste size firsat :Federasyonun derneklerle beraber düzenlemis oldugu Dr Sadik Ahmet Futbol turnuvasina (Sölenine ) Hem merhumu anmak, eskileri yad etmek ,topluma isik tutmak ,hem de soydaslarla beraber olabilmek icin ,(hem adresi düseltmeniz icin) bulunmaz bir firsat .. Saglicakla kalin .. Sizleri bekliyoruz Erol Üzeyiroğlu...

Erol ÜzeyiroğluPapandreou'nun ZAMAN muhabirine verdiği röportaj
17.05.2010

Konu : T.C. Başbakanı R. Tayyip Erdoğan Atina’da

Ayrım yapmadan. "Senli-benli samimi yakınlıkta" olduğum tüm şahısların ve "sizli-bizli resmi mesafede" durduğum tüm yetkililerin bir hususa özellikle dikkatlerini çekiyorum. Y.C. Başbakanı Yorgo PAPANDREOU'nun 14 Mayıs'ta ZAMAN gazetesi muhabirine verdiği röportajda, Azınlığımıza atfen "Azınlık" sözcüğüne yer vermeden sarfettiği iki kelimelik o malum "etnik" kimliği dayatma tezahürü oluşturan çirkin nitelemeye. "YUNAN MÜSLÜMANLARI" (?!) nitelemesine. Bizler, Azınlığımız "YUNAN MÜSLÜMANLARI" ya ! Ne zamandan itibaren ve nasıl ? "TÜRK" ibareli birliklerimizin "hukuk"a aykırı olarak "Batı Trakya'da Türk Azınlık yoktur" (?!) şeklinde özetlenebilecek (ki uluslararası boyutta skandaldır) MAH-KE-ME hükmüyle kapatılmalarından itibaren ! Başbakan PAPANDREOU, bundan hiiiç mi hiç rahatsız olmuyor ! Yüzü hiç kızarmıyor, hiç utanmıyor ve hiç sıkılmıyor. Tam tersine, üzerine-üzerine gidiyor, bastıra-bastıra vurguluyor. Ve üstelik bunu, "etnik" kimliğimiz dahil bizleri, Azınlığımızı 1. derecede korumak-kollamak ve gerekirse müdahale etmekle yükümlü T.C. Başbakanı R. Tayyip ERDOĞAN'ı ağırladığı kentte ve yerde yapıyor. Diplomaside bunun amacı, (itiraz edilmemesi halinde) yeri geldiğinde "YUNAN MÜSLÜMANLARI nitelemesine Türkiye itiraz etmemiştir" demek içindir. Ayrıntıya inmeyeyim, Ege'deki hava sahası sorunu bakımından olduğu gibi.

Ne dersiniz ? İstanbul'daki (elbette ki dost ve kardeş) "Rum-Ortodoks Azınlık" hakkında T.C.Başbakanı R. Tayyip ERDOĞAN'ın tam da Ankara'da Başbakan PAPANDREOU'yu ağırladığı kentte ve yerde bir Yunan gazetesine verdiği röportajda “TÜRK ORTODOKSLARI İstanbul’da açık ve demokratik bir toplumda yaşıyor” cümlelerini sarfettiğini düşünebilir misiniz ? Düşünemezsiniz! Peki sarfetse noolur ? Noolacağı var mı ? Yunan heyeti tası-tarağı, evrağı-çantayı topladığı gibi Ankara'yı hışımla terkeder, ağırından protesto notasını da T.C. Dışişleri Bakanlığı'na bi güzel su-nar.

Bu kadar !
Cümleten selamlar, sevgiler..

Halim ÇAVUŞOĞLUTebrik
07.05.2010

Konu : AİHM Kararlarının Uygulanması Bölümü ABTTF’nin mektubuna atıfta bulundu

Sayın Başkan, ve değerli yönetim kurulu üyeleri

Federasyonumuzun özellikle son yıllardaki çalışmalarını büyük bir ilgiyle izliyorum ve memnuniyetle destekliyorum, ABTTF'nin uluslararsı çalışmaları vatandaşı olduğumuz yunanistanda, vatandaşlık haklarımızı iyadesi doğrultusunda çok önemli çalışmalara imza attığını görüyoruz, Başta sayın başkanımızı ve ekibini Tebrik ediyorum!

saygı ve sevgimi sunuyorum

Aziz Bekir


Aziz23 Nisan Kutlaması
29.04.2010

Konu : Gütersloh Batı Trakya Türkleri 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutladı

Degerli yorumcu arkadasim, Gütersloh Aile Birligi yapmis oldugu faaliyetlerle Avrupada ender faal durumda olan bir Bati Trakya Türk Dernegi.Yapmis oldugu faaliyetler aslinda takdir hak ederken siz salonda bulunmayan arkadaslar tarafindan yapilan bu sekilde asilsiz kaynaklara dayanan yorumlar Dernegimizi ve Bati Trakyanin gelecegi gencleri derinden üzüyor.
Ayrica Salonda tüm Dünya ülkelerinin bayraklari olmakla beraber elbette ülkemiz Yunanistaninda bayragi vardi.

Güterloh Batitrakya Türk Kültür Ve Aile birligi
Yönetim Kurulu


Güterlsoh Aile Birliği23-nisan kutlamasi
29.04.2010

Degerli yorumcu arkadasim, Gütersloh Aile Birligi yapmis oldugu faaliyetlerle Avrupada ender faal durumda olan bir Bati Trakya Türk Dernegi.Yapmis oldugu faaliyetler aslinda takdir hak ederken siz salonda bulunmayan arkadaslar tarafindan yapilan bu sekilde asilsiz kaynaklara dayanan yorumlar Dernegimizi ve Bati Trakyanin gelecegi gencleri derinden üzüyor.
Ayrica Salonda tüm Dünya ülkelerinin bayraklari olmakla beraber elbette ülkemiz Yunanistaninda bayragi vardi.

Güterloh Batitrakya Türk Kültür Ve Aile birligi
Yönetim Kurulu


Nazmi SALI23 nisan kutlamasi gütersloh dernegi
29.04.2010

Konu : Gütersloh Batı Trakya Türkleri 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutladı

Merhaba arkadaslar bir 23 Nisan kutlamasi yapiyorsunus ve bir tane yünan bayragi asili degil lütfen arkadaslar hangi bayranin catisi altinda yasadigimizi ve nerden geldigimizi unutmayalim

Dayidernek bulundu yer neresi ?
21.04.2010

biz tekirdag liyiz trakya derneki nerede ve nasil ulasabiliriz biz sindelfingen de bulunuyoruz


varol sentuna» 1    » 2    » 3    » 4    » 5    » 6    » 7    » 8    » 9    » 10    » 11    » 12    » 13    » 14    » 15    » 16    » 17    » 18    » 19    » 20    » 21    » 22    » 23    » 24    » 25    » 26    » 27    » 28    » 29    » 30    » 31    » 32    » 33   


 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1598816    Bugün : 346    Son : 15:42    Aynı anda : 13031
ABTTF
AGİT 2 3 Temmuz 2015
ABTTF İftarı 2015
FUEN 62. Kongresi, 17-21.05.2017, Cluj-Napoca, Romanya
AGIT Toplantisi Varsova 2017.09.13-16
Bati Trakya ya Kesif Ziyareti 2017.09.10-13
ABTTF 19. Olagan Genel Kurulu, 13.06.2015, Gießen
Specials
Teknoloji