Forum! New!


Facebook
Twitter
 
Ziyaretçi Defteri

» 1    » 2    » 3    » 4    » 5    » 6    » 7    » 8    » 9    » 10    » 11    » 12    » 13    » 14    » 15    » 16    » 17    » 18    » 19    » 20    » 21    » 22    » 23    » 24    » 25    » 26    » 27    » 28    » 29    » 30    » 31    » 32    » 33   

12.04.2009

Konu : KİREÇÇİLER VAKIF HEYETİ GENÇLİK KOLU’NDAN SELANİK GEZİSİ

herkezi tebrik ediyorum simdiye kadar boyle faliyetler olmadi kirecciler koyunde bundan sonra daha guzel seyler yapmanizi temenli ederim

yunusgumulcine tiyatro
30.03.2009

Tohum ve Çekirdek bu kez Azınlık çocukları için hazırlandı ve onlara çevreciliği aşılamaya çalışacak.


Yaklaşık 9 yıl önce kurulan Azınlığın ilk Amatör Tiyatro Topluluğu Tohum ve ardından Çekirdek'iyle birlikte bütünleşince güzel oyunları Azınlık insanına kazandırmıştı yıllarca. Bu yıl çocukları düşünen Tohum-Çekirdek topluluğu onlar için bir oyunu gösterime sunacaklar.Hazırladıkları çocuk oyunuyla onlara çevre bilincini aşılamaya çalışacaklar. Teknolojidende yaralanarak ekip çocuklara tiyatronun sahnelenmesi sırasında aynı zamanda arka planda çevrecilik sinevizyon gösterisi yapacak. 6-7-8 Nisan tarihlerinde Gümülcine eski Rex sineması salonunda ilk gün bir, ikinci ve üçüncü günler ikişer kez hazırladıkları 'Büyülü Göl' adlı oyunu sergileyecekler. Ücretsiz olarak oynıyacakları oyunu bütün çocuklar izleyebilecekler. Aynı oyunu 25-25-26 Nisan tarihlerinde de İskeçe belediye amfisinde de İskeçeli çocuklar için oynıyacaklar.
Dün akşam üzeri oyunla ilgili bir basın toplantısı yapan oyunun yönetmeni ve Tohum-Çekirdek tiyatrosunun kurucularından Şükran Raif şunları söyledi: "Bu yıl çocuk tiyatrosu yapmamızın en önemli gerekçelerinden biri de, çocuğu merkeze koyarak onun düş gücünü ahrekete geçirmek, oyunda işlenen tema üzerinde düşündürmek, yasaklayıcı ve öğüt verici olmadan, çocuklara öncelikle kendilerine inanmaları gerektiğini, eğer inanırlarsa herşeyi başarabileceklerini göstermektir. Özgüvenleri ve hassasiyetleri gelişmiş çocuklar, dünyamızın, toplumumuzun geleceğini gönül rahatlığıyla emanet edebileceğimiz büyükleri olacaktır. Çocuğu tanımamızın, ona ulaşmanın en gerçekçi yolunun tiyatro olduğunu düşünüyorum.
Tiyatro kanalıyla, doğası gereği düşleme, yansılama ve oyunla oluşan çocuk dünyasına ve sonsuz düş gücüyle destekledikleri özel yaşamlarına girebilmeyi istiyoruz.
Tiyatronun, insanı kendisiyle ve yaşamla yüzleştirip, yeniden yaratma gücü çocuk tiyatrosuyla daha bir anlam kazanmaktadır.
Çocuk oyunlarına düşense, sanatsal estetik ve duyarlılık kazandırmaktan öte Yarının kurucuları olacak çocuklarda, sorumluluğu üstlenmeleri yarınları insana yakışır şekilde değiştirme ve yönlendirme isteği uyandırmaktır.
Büyülü gül adlı oyunumuzun amacı, çocuğu ciddiye almak ona güvenmek, sorumluluk duygusu geliştirmek, çevreye, doğaya olan duyarlılığını ve bilincini oluşturmak ve de geliştirmektir.
Tiyatroya gelen çocuklar oyuna dahil olmak ister. Bir anlamda oynamaya gelirler. Bu yıl sahneleyecek olduğumuz oyunda da çocuklar pasif izleyici değil, oyunun akışı sırasında fikrine başvurulan ve oyunun yönlenmesine katkısı olan aktif durumda olacaklardır.
Çünkü; Çocuk tiyatrolarının, inanmaya, almaya hazır bir seyirci topluluğu vardır. Sahnede olanları gerçekmiş gibi algılayarak seyrederler. Oyun içinde zor durumda olana yardım eder, bağırır, uyarır, tepki verir.
Tiyatro oyunu içinde yaşadığı bir deneyim onu tüm yaşamı boyunca etkileyebilir. Bu nedenle çocuk tiyatrosunun verdiği mesajlar çok önemlidir" dedi.


http://www.btrolay.gr/sinan halilbilgi
26.03.2009

merhaba babam 1950 gümülcine/balaban köy dogumlu 1968 yılında türkiye ye kaçmıs suan türkiye vatandası tekrardan yunanistan pasaportu alabilirmi ilginiz için tesekkur ederım

serkan arkınyardımlaşma ile ilgili sunum
19.03.2009

Konu : Hollanda Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği kuruldu

ben dayanışma ile ilgili sunum istiyorum
çok acil ödevimi yapacagım
o yüzden sunum gerek
bulursanız sevinirim
ama çooooooooooooooooooook acilllllllll
lütfen
hemen gönderirseniz mutlu olurum

nazlıTebrik
06.03.2009

Konu : Gütersloh Derneği’nde 3. Dönem Yönetim Kurulu seçimleri yapıldı

Espelkamp Batı Trakya Derneği olarak. Yapmış olduğunuz seçim amaşlı genel kurulunda yeni seçilen Yönetim Kurulu üyelerini tebrik ederiz ve
yeni görevlerinde başarılar dileriz.Saygılarımızla.

BTTD EspelkampMustafa Citelbeg kizi Ece ,ye
04.03.2009

Sayin Ece Kardesim,

Yillardir degerli Arkadasim Mustafayi ariyordum.Bir haber aldigim icin sevincliyim. benim mail adresim ;

ram.apt@hotmail.de

cep tel: 00491714334556 dir.

Dr. Ramadan Apturahman28.02.2009

Sayın doktor Ramadan bey. Ben Mustafa Citelbeg'in kızıyım. Babama ulaştırmam için bana e-mail adresinizi ya da telefon numaranızı iletirseniz kendisine ulaştırabilirim.

Ece CitelbegSaglik Sistemi
27.02.2009

Konu : Rodop Milletvekili Ahmet Hacıosman meclis genel kurulunda bir konuşma yaptı

Rodop M.Vekili'nin konusmasini okudum..Turkiye'de de benzer sorunlarla bir mucadele icinde olmamiz dolayisiyla , ''..acaba Turkiye'den bir yoreyi mi anlatiyor?..'' diye benzerlikler icin hayrete dustum...
maalesef kapitalist sistem , emegi alabildigine somurme ugrasinda .Vatandasi pek dusunen yok.Nufus yogunlugu nerdeyse , ve oradan nasil oy alabilirse o bolgeye birkac sey yapiliyor , geriye kalanlar sikayet etse de , kucuk bir azinlik olarak gormezden geliniyor .
Parasi olan , parasi oldugu kadar saglikli olacak bundan sonra..Gidisat o yondedir.

iklil konyalilarAbdilhalim DEDE'ye saldırı..
25.02.2009

Konu : Abdülhalim Dede Gümülcine şehir meydanında saldırıya uğradı

Titiz araştırmacı kimliğiyle, elinden yazıya dökülen gibi dilinden açığa vurulan "fikri"ni de esirgemeyen medeni cesaretiyle, çoğun tepki duygularını da yüklediği heyecanlı, ancak doğrudan ve dolambaçsız konuşmalarıyla, sarih, keskin ve isabetli sorularıyla, yorumlarıyla ve yanıtlarıyla “SEÇKİN” ve “İKAMESİ ZOR” başarılı bir basın mensubu olarak tanıdığım, “AZINLIK”, “VATANDAŞ” ve “İNSAN” hakları yolundaki “HAKLI VE MEŞRU” mücadelemizde “ÖNEMLİ VE DEĞERLİ” katkılarını fedakarca devam ettirdiği ve sahibi bulunduğu “TRAKYA'NIN SESİ GAZETESİ” ve “IŞIK FM RADYOSU” yayınları aracılığıyla azınlığımız içinde önemli bir boşluğu doldurduğu inancını ve kanaatini taşıdığım Sayın Abdülhalim DEDE’ye karşı, bir Yunanlı tarafından 19 Şubat tarihinde Gümülcine’de gerçekleştirilen “MENFUR SALDIRI”dan ötürü duyduğum derin üzüntüyü dile getiriyor, dayanışma kararlılığımla birlikte değerli soydaşıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Şahsım dahil, Azınlığımızın özellikle “AKİL” çevrelerinde, “TEMKİNLİ” de olsa, yine Gümülcine’de 29 Ocak 1990 tarihinde gerçekleşen “VANDALİZM” boyutundaki kanlı olaylara giden sürecin “BAŞLANGIÇ PROVALARI”nı hatırlatacak denli “ETNİK TAHRİK AMAÇLI PROVOKASYON” kuşkusu, korkusu ve kaygısı yaratan, bu çerçevede yurdumuzun “UYGARLIĞIN BEŞİĞİ” sıfatını ve “AK VE AB ÜYESİ” statüsünü de rencide etmeye matuf olan bu “MENFUR SALDIRI”yı şiddetle ve nefretle kınıyorum.

“MENFUR SALDIRI”nın; tam da “DEMOKRATİK VE İNSAN HAKLARINA SAYGILI DEVLET” niteliğini “KAYITSIZ-ŞARTSIZ" taşıması gerektiği "TARTIŞMASIZ" kabul edilen “AK VE AB üyesi” bir ülkede, ancak “HUKUKU ETKİLEME YOLUNDA KASTINI AŞAN CÜRET" ve “DEVLETİN SÖZKONUSU NİTELİĞİNİ ZEDELEMEYE KASTEDEN TAHRİK" olarak dikkate alınarak şaşkınlıkla karşılanabilecek bir keyfiyetle, “TRAKYA DERNEKLERİ FEDERASYONU"nun, ülkede, eşdeyişle AK ve AB sınırlarına dahil geniş egemenlik sahasında “DERNEK KURMA ÖZGÜRLÜĞÜ"ne karşı, “AİHM’NİN NİHAİ OLUMLU KARARLARINA DAYANAN 80 YILLIK BİR DERNEĞİN, YEREL MEHKEME NEZDİNDE SIRADAN BİR HUKUKSAL İŞLEM OLARAK, AİHM'NCE ZATEN "HÜKÜMSÜZ" OLDUĞUNA HÜKMEDİLEN "HUKUKA AYKIRI" KAPATILMA KARARININ KALDIRILARAK ÖNCEKİ YASAL STATÜSÜNE KAVUŞTURULMASI TALEBİ"ne karşı, açıkça ve kısaca “AİHM’NİN BAĞLAYICI HÜKÜMLERİ”ne karşı “ALENEN” takındığı, bölgemizde çoktan karanlığa gömülen “IRKÇI” devletlere ve yeraltına inen “YASADIŞI” örgütlere özgü anlamsız, mesnetsiz ve çağdışı “ETNİK GEREKÇELİ RED” (?!) tutumuyla “ALEYHTE MÜDAHİL” olarak belirdiği “İSKEÇE ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ”nde “İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ” davasının görüldüğü 19 ŞUBAT TARİHİNDE ve ERKEN SAATLERDE GERÇEKLEŞMESİ, oldukça “MANİDAR”dır.

Andığım duruşmanın, “İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ'NİN, "AİHM’NCE LEHİNDE VERİLEN NİHAİ OLUMLU KARARLARININ BASİTÇE YERİNE GETİRİLMESİ YOLUNDA SIRADAN BİR HUKUKSAL İŞLEM TALEBİ DAVASI” oluşturmasına rağmen, ne yazık ki Mahkeme’nin “HUKUK”u tesis ettirme yolunda “İYİNİYETLİ” olduğu güvenle ileri sürülemeyecek tutumu dahil, “TRAKYA DERNEKLERİ FEDERASYONU ve ALEYHTE MÜDAHİL TUTUMU” ile sözkonusu “MENFUR SALDIRI”yı gerkeşleştiren sorumlu veya sorumlular arasında doğrudan akla gelebilen “SOMUT İLİŞKİ” ve/veya “İLLİYET BAĞI” bulunabileceği kuşkusu, korkusu ve kaygısı da yaratan bu duruma, başta "HÜKÜMET", “AK VE AB” ülkelerinin ve organlarının ve “AİHM” ile “YUNAN HELSİNKİ MONİTÖR SÖZCÜSÜ" Sayın Panayotis DİMİTRAS nezdinde tüm ve her insan hakları kuruluşunun dikkatlerini çekiyor ve takdirlerine sunuyorum.

Son olarak, “AK VE AB üyesi” olan ülkemizin “HUKUK DEVLETİ” niteliğini “DOĞRUDAN” gözetmekle, korumakla ve kollamakta yükümlü “BAĞIMSIZ YARGI”nın, Sayın Abdülhalim DEDE’ye karşı gerçekleştirilen "MENFUR SALDIRI”nın sorumlusu veya sorumluları hakkında, andığım “SOMUT İLİŞKİ” ve/veya “İLLİYET BAĞI” olasılığını da gözardı etmeden, “RE'SEN” harekete geçerek “YAPANIN YAPTIĞINI YANINA KAR BIRAKMAMAK” ve “MUHTEMEL TEVESSÜL EDECEK OLANLARA GÖZDAĞI VERMEK" üzere, “ADALET”i en kısa zamanda tesis ettirmesini, böylece aynı gün görülen “İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ” davasındaki duruşmada, “HUKUK”u tesis ettirme yolunda “İYİNİYETLİ” olduğu güvenle ileri sürülemeyecek Mahkeme’nin tutumuna “DOĞRUDAN VE ALENİ DESTEK” oluşturmak üzere “TRAKYA DERNEKLERİ FEDERASYONU”nun “ALEYHTE MÜDAHİL” olarak katılmasıyla veya katılmaya davet yada teşvik edilmesiyle düşürüldüğü kuşkusu, korkusu ve kaygısı taşıdığıma ek olarak, gölge düşürüldüğü inancında ve kanaatinde olduğum bölgemizdeki “AZINLIK-ÇOĞUNLUK” arasındaki “BARIŞ, HUZUR VE GÜVEN ORTAMI”nın, en küçük bir endişeye yolaçmayacak kesinlikte, kararlılıkta ve kapsamda “İVEDİ” olarak yeniden egemen kılınmasını diliyorum.

Yrd.Doç.Dr. Halim ÇAVUŞOĞLU
Hacettepe Üniversitesi
Öğretim Üyesi


Halim ÇAVUŞOĞLUBatı Trakya Türkleri Hk.
21.02.2009

Konu : Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Yunanistan’da azınlıkların insan hakları konulu raporunu yayımladı

Thomas Hammerberg azınlıklarla ilgili raporu yayınlıyor,ama uygulamalarda Batı Trakya Türkleri azınlık olarak yine de haksız muamele görüyor.Bir de uygulamaları araştırsa ve incelese de,Yunanistandaki Türkler de diğer azınlıklar gibi hiçbir ayırıma tabi tutulmadan,eşit haklarla ve insanca yaşayabilseler.Saygılarımla. Selamlar.

müjdat kayayerli» 1    » 2    » 3    » 4    » 5    » 6    » 7    » 8    » 9    » 10    » 11    » 12    » 13    » 14    » 15    » 16    » 17    » 18    » 19    » 20    » 21    » 22    » 23    » 24    » 25    » 26    » 27    » 28    » 29    » 30    » 31    » 32    » 33   


 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1598822    Bugün : 352    Son : 16:03    Aynı anda : 13031
ABTTF
FUEN 61. Kongresi, 18-22.05.2016, Wroclaw-Breslau, Polonya
18. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi Aile Gecesi
Bati Trakyaya Calisma Ziyareti, 25-30.01.2013
Bati Trakyaya Kesif Ziyareti 2017.09.10-13
Ueye Dernek Ziyaretleri 2016
Avrupa Vatandaslar Girisimi Temali Bati Trakya Ziyareti ve 1 Milyon Imza Kampanyasi, 06-09.06.2013, Gumuelcine ve Iskece
Specials
Teknoloji