Forum! New!


Facebook
Twitter

Trakya Ekonomi Forumu Başkanı Karayanni: Trakya’nın serbest ticaret bölgesi ilan edilmesi için çalışıyoruz - 24.08.2011

Trakya Ekonomi Forumu, 2-3 Eylül 2011 tarihlerinde “Avrupa Birliği’nde Ekonomik Krizle Mücadele ve Üye Ülkelerin Ekonomik Krizle Mücadelesi” konulu yuvarlak masa toplantısı düzenleyecek. Azınlıkça’nın haberine göre yurtdışından uzmanların katılımı ile Dedeağaç’ta düzenlenecek toplantıda Trakya Ekonomi Forumu Başkanı Katerine Karayanni, Batı Trakya’nın serbest ticari bölge olması konusunu gündeme getireceklerini söyledi. Trakya’nın yüzde 10 oranında vergilendirilmesi ile serbest ticaret bölgesi ilan edilmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini söyleyen Karayanni, bölgenin Eylül 2011’de serbest ticaret bölgesi ilan edilmesinin muhtemel olduğunu ifade etti.

Başkan Habipoğlu: Batı Trakya’nın serbest ticaret bölgesi ilan edilmesi bölgenin kalkınmasına büyük bir ivme kazandıracaktır

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habipoğlu, “Ülkemizde ekonomik anlamda en az gelişmiş bölgelerden biri olan Batı Trakya’nın kalkınması öncelikle bölge halkının refah düzeyinin artırılması bakımından büyük bir öneme sahip. Bu anlamda yurtiçinden ve yurtdışından uzmanları bir araya getirecek Trakya Ekonomi Forumu, bölgenin kalkınma haritasının belirlenmesi açısından önemli bir platform… Özellikle Batı Trakya’nın serbest ticaret bölgesi ilan edilmesi bölgenin kalkınmasında bir dönüm noktası oluşturabilir. Batı Trakya’nın stratejik konumu dolayısı ile bu bölgede oluşturulacak serbest ticaret bölgesi kalkınmaya büyük bir ivme kazandıracaktır. Bölgeye yapılan doğrudan yatırım artacak, yeni istihdam alanları ve olanakları oluşacaktır. Ekonomik anlamda kısıtlı geçim kaynaklarına sahip Batı Trakya Türk Azınlığı da imkânlardan yararlanacaktır. Bu noktada bölgenin serbest ticaret bölgesi ilan edilmesi halinde anavatan Türkiye’den de buraya yapılacak yatırım artacaktır. Batı Trakya Türk Azınlığı, bu bölgede önemli bir işlevi yerine getirerek iki ülkenin ekonomik anlamda daha da yakınlaşmasında büyük bir rol üstelenecektir.” açıklamasında bulundu.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum
» ( zeynep ismail 2011-08-24 20:45:34)
Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1610668    Bugün : 252    Son : 13:20    Aynı anda : 13031
ABTTF
FUEN 62. Kongresi, 17-21.05.2017, Cluj-Napoca, Romanya
FUEN 63. Kongresi, 20-24.06.2018, Leeuwarden, Hollanda
AGİT 2 3 Temmuz 2015
ABTTF ve DEB Partisinin Hollanda Dernegi ile Uye Dernekleri Ziyareti, 28.11.-02.12.2012
Ueye Dernek Ziyaretleri 2016
Specials
Teknoloji