Forum! New!


Facebook
Twitter

ABTTF Milletvekili ve BTTADK Başkanı Hacıosman’ı ziyaret etti - 27.07.2011

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), 26 Temmuz 2011 tarihinde Rodop PASOK Milletvekili ve Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) Başkanı Ahmet Hacıosman ile görüştü. ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu ve Başkan Yardımcısı Nazmi Sali, Ahmet Hacıosman ile Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunlarını görüştüler.

Milletvekili ve BTTADK Başkanı Ahmet Hacıosman’a 23 Nisan 2011’de gerçekleştirilen ABTTF Genel Kurulu’na katılımı dolayısı ile teşekkür eden Başkan Habipoğlu, kendisinin genel kurula katılmasının ABTTF’nin gücüne güç kattığını ifade etti. Gurbette yaşayan Batı Trakya Türkleri olarak on iki ayın on bir ayı boyunca çalıştıklarını ve yalnızca geriye kalan bir ayda memleketlerini ziyaret ederek hasret giderme fırsatı yakaladıklarını söyleyen Başkan Habipoğlu, Batı Trakya’yı ziyaretleri sırasında da nezaket ziyaretleri gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bu çerçevede Başkan Habipoğlu, Rodop PASOK Milletvekili ve BTTADK Danışma Kurulu Başkanı görevleri dolayısı ile kendilerini ziyaret etmekten memnuniyet duyduklarını belirtti. Yaklaşık 45 dakika süren ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen görüşmede Başkan Habipoğlu, ABTTF’nin önümüzdeki dönemde gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Ahmet Hacıosman ise ABTTF Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen seçimin sonuçlarının açıklanmasından önce programı gereği Hollanda’ya hareket ettiğini, dolayısı ile ABTTF 17. Dönem Yönetim Kurulu’nu o gün tebrik etme fırsatı elde edemediğini söyledi. Hacıosman, bu vesile ile ABTTF 17. Dönem Yönetim Kurulu üyelerini tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi. Batı Trakya Türk Azınlığı’nın güncel ekonomik sorunlarının yanı sıra tütün konusunda yaşanan gelişmeleri ve bu konuda gerçekleştirdiği çalışmaları anlatan Hacıosman, ABTTF’nin çalışmalarını da ilgi ile takip ettiğini söyledi. Güzel işlere adım atıldığını söyleyen Hacıosman, ABTTF’nin gösterdiği çabayı takdir ile karşıladığını belirtti.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum
» ziyaret güzel olmus (kaan batısoy 2011-07-30 16:56:55)
Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1610685    Bugün : 269    Son : 14:28    Aynı anda : 13031
ABTTF
AGİT 2 3 Temmuz 2015
Batitrakya Resimleri
58. FUEN Kongresi, 19-23.06.2013, Briksen, Guney Tirol, Italya
46. AGIT Ek Insani Boyut Toplantisi 22-23.06.2017 Viyana
18. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi
Medya Ozgurlugu Konferansi ve Bati Trakya Ziyareti, 21-24.03.2013, Bati Trakya
Specials
Teknoloji