Forum! New!


Facebook
Twitter

Espelkamp’ta Aile Gecesi - 10.05.2011

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Espelkamp Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği 7 Mayıs 2011 tarihinde Aile Gecesi düzenledi. Espelkamp ve çevresinin yoğun bir katılım gösterdiği geceye ABTTF Başkan Yardımcısı Nazmi Sali, Genel Sekreteri Özkan Reşit ve Sportif Faaliyetler Sorumlusu İbrahim Selamioğlu iştirak etti. Aile gecesine Gütersloh ve Çevresi Yunanistan Batı Trakya Türkleri Kültür ve Aile Birliği Yönetim Kurulu ve üyeleri katılarak Espelkamp ve çevresinde yaşayan Batı Trakya Türkleri ile buluştular. Batı Trakya Türkleri gece geç saatlere kadar hep birlikte eğlendiler.

Açış konuşmasında Dernek Başkanı Engin Cingur, misafirleri selamladı; aile gecesinin düzenlenmesinde büyük emeği geçen lokal sorumlusu Yiğit Cambaz ve Sekreter İlhan Duban ile diğer herkese teşekkür etti. ABTTF Genel Sekreteri Özkan Reşit, ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu’nun selamlarını iletti; Habipoğlu’nun aile gecesine katılamadığı için üzüntü duyduğunu belirtti. Aynı tarihte iki farklı üye derneğin etkinliği olduğunu söyleyen Reşit, Başkan Habipoğlu’nun Herzogenaurach Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 20. yılı kutlamasına katıldığını ifade etti.

Özkan Reşit: Asimilasyon tehdidi karşısında derneklerimize büyük görev düşüyor

Aile gecelerinin Batı Trakya Türklerinin bir araya gelmesinde önemli kültürel etkinlikler olduğunu söyleyen Reşit, asimilasyon tehdidine karşı Batı Trakya Türk kültürünün korunmasının ve devam ettirilmesinin öneminin altını çizerek bu noktada derneklere büyük görev düştüğünü ifade etti. “Burada tek dayanağımız kültürümüz, kimliğimiz ve birlik olmamız. İşte o birlik olmaya her zamandan çok ihtiyacımız var. Dünya globalleşirken bizler de yerimizi belirlemeliyiz, başkaları bizler için belirlemeden” diyen Reşit, bu noktada gönüllü bir mücadele yürüten derneklerin işlerinin çok kolay olmadığını bildiklerini belirtti.

ABTTF’nin Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sorunlarını uluslararası arenada dile getirmeye devam ettiğini belirten Reşit, üç hafta önce gerçekleştirilen genel kurulda seçime giderek 17. döneme girdiklerini söyledi. Üyelerin desteği ile 16. Dönem Yönetim Kurulu’na üye sekiz kişinin yeniden seçilerek güven tazelediğini belirten Reşit, yeni dönemde de elde ettikleri başarıyı korumak ve bir adım daha ileri gidebilmek için çalışmaya devam edeceklerini belirtti. 29 Ocak 1988 olaylarının hem sonrasında kurulan ABTTF’nin önemli bir yol kat ettiğini söyleyen Reşit, ABTTF Brüksel Temsilciliği’nin açılmasıyla uzun dönemde etkileri görülecek büyük bir başarıya imza attıklarını belirtti.

Batı Trakya Türk Azınlığı’nın uluslararası alanda sesi olan ABTTF’nin aynı kararlılıkla çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen Reşit, tüm bunların üye derneklerin desteği olmadan mümkün olamayacağını ancak birlik ve beraberlik sayesinde başarıya ulaşmanın çok zor olmadığını ifade etti. Son olarak Reşit, Espelkamp Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği’nin 10. yılını gelecek yıl yine hep birlikte kutlamayı istediklerini söyledi; herkese iyi eğlenceler diledi.

Aile ecesinde, ilerleyen saatlerde gerçekleştirilen çekiliş sonucunda iki kişiye Türkiye’de “Ada Apart Otel Datça”da bir haftalık tatil hediye edildi. Başkan Engin Cingur, Datça tatiline sponsor olan Batı Trakya kökenli işadamı Recep Kurt’a verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Eğlence, Batı Trakya’ya ait şarkı ve türkülerle gece 02.00’ye kadar devam etti.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum
» YORUM (Hasan Ferruh 2011-05-10 22:16:54)
Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1635257    Bugün : 34    Son : 3:47    Aynı anda : 13031
ABTTF
FUEN Tuerk Azinliklari Calisma Grubu 1. Toplantisi, 20-23.11.2014, Ankara, Tuerkiye
ABTTFnin Yil Sonu Uye Dernek Ziyaretleri, 20-30.12.2013
Ueye Dernek Ziyaretleri 2016
20. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi ve Kultur Soleni, 08.06.2014, Duisburg
ABTTF Ilkbahar Eglencesi 2012
BM Azinlik Sorunlari Forumu 6. Oturumu ve Yan Etkinlik, 26-27.11.2013, Cenevre, Isvicre
Specials
Teknoloji