Forum! New!


Facebook
Twitter

2. ABTTF Kuzey Avrupa Kapalı Salon Futbol Turnuvası Viersen’de gerçekleştirildi - 14.03.2011

12 Mart 2011 tarihinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) üyesi Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğinde 2. ABTTF Kuzey Avrupa Kapalı Salon Futbol Turnuvası gerçekleştirildi.

ABTTF’nin üye derneklerin canlandırılması ve aktif kuruluşlar haline getirilmesi amacı ile gerçekleştirdiği bölgesel toplantılarda kabul edilen eylem planının bir parçası olarak Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen futbol turnuvasının amacı kuzeyde bulunan üye dernekler arasında birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının güçlendirilmesiydi. Bu eylem planının bir parçası olarak geçmişte Hıdrellez ve iftar sofrası etkinlikleri düzenlenmiş, bu etkinlikler sayesinde Almanya’nın farklı şehirlerinde yaşayan Batı Trakya Türklerinin bir araya gelmesi sağlanmıştı.

Turnuvanın galibi Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Turnuvaya futbol takımları ile katılan derneklerin isimleri şöyledir: Ev sahibi Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Hannover ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği, Espelkamp Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği, Gütersloh Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği, Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Duisburg Batı Trakya Türkleri Eğitim ve Spor Derneği ile Hollanda Lahey Batı Trakya Türk Kültür Derneği… ABTTF Genel Sekreteri Özkan Reşit ile ABTTF Gençlik, Eğitim, Kültürel ve Sportif Konularda Yardımcı Aydın Ahmet gün boyunca oynanan maçları izledi.

Kapalı futbol turnuvasında oynanan maçlar sonucunda sıralama şöyledir:

1. Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
2. Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği
3. Duisburg Batı Trakya Türkleri Eğitim ve Spor Derneği
4. Gütersloh Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği
5. Hollanda Lahey Batı Trakya Türk Kültür Derneği
6. Espelkamp Batı Trakya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği
7. Hannover ve Çevresi Batı Trakya Türkleri Aile Birliği

Kapalı salon futbol turnuvasının sonrasında düzenlenen eğlenceye ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, Başkan Yardımcısı Sami Yusuf, Güney Avrupa Teşkilat Başkanı Cengiz İsmail, ABTTF Denetim Kurulu üyesi Engin İsmail’in yanı sıra üye derneklerin yöneticileri ve sporcular katıldılar. Gecede Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin Kurucu Üyesi ve Eski Başkanı Cafer Hasan, açış konuşmasını gerçekleştirdi. Sonrasında ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu, ABTTF’nin 29 Ocak 1988 olaylarının hemen sonrasında 28 Şubat 1988 tarihinde Batı Trakya’da yaşanan haksızlıkları uluslararası kamuoyuna duyurmak amacıyla kurulduğunu, bugün de ilk edinilen amaç doğrultusunda çalışmaya devam ettiklerini ifade etti. ABTTF Merkez Ofisi’nde dört, Brüksel Temsilciliği’nde ise bir kişinin çalıştığını söyleyen Habipoğlu, ABTTF’nin Avrupa Parlamentosu ile sürekli bir diyalog içerisinde olduğunu belirti. 3 Mart 2011’de Brüksel’i ziyaret ettiklerini söyleyen Habipoğlu, 16 Mart’ta yine Brüksel’e giderek görüşmelerde bulunacaklarını ekledi. Yunanistan’da, Batı Trakya’da da hareketli günler yaşandığını söyleyen Habipoğlu, Başbakan Yorgo Papandreu’nun, Demokratik İttifak Partisi Dora Bakoyanni’nin ve son olarak da T.C. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Batı Trakya’yı ziyaret ettiğini belirtti.

Statüsü ve hakları 1923 Lozan Barı Antlaşması ile tanınan Batı Trakya Türk Azınlığı’nın demokratik hak ve özgürlükler mücadelesine Batı Trakya’da, milletvekilleri aracılığı ile Atina’da ve ABTTF aracılığı ile Brüksel’de devam ettiğini söyleyen Habipoğlu, bununla birlikte ABTTF’nin üyesi dernekler için de çalışmaya devam ettiğini ifade etti. Bugün yaşanan örnekte olduğu üzere ABTTF’nin en eski derneklerinden olan Viersen Batı Trakya Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin bu kapalı futbol turnuvası ile yeniden canlandırıldığını söyleyen Habipoğlu, bu başarının başta dernek başkanı ve mesai arkadaşlarının başarısı olduğunu söyledi. Habipoğlu, bu turnuvanın hazırlanması kararının alındığı bölgesel toplantılara devam edeceklerini söyleyerek konuşmasına son verdi.

Habipoğlu’nun konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Başkan Habipoğlu, turnuvanın galibi Witten Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne birincilik kupasını takdim etti. Sonrasında turnuvanın sıralamasına göre Viersen Batı Trakya Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Osman, kazanan takımlara kupalarını takdim etti. Gece, misafirlerin geç saate kadar eğlenmeleri ile son buldu.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum
» Tebrik ( Ahmet 2011-03-15 15:39:24)
Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1610686    Bugün : 270    Son : 14:30    Aynı anda : 13031
ABTTF
20. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi ve Kultur Soleni, 08.06.2014, Duisburg
FUEN 2015 Kongresi, 13-17.05.2015, Bati Trakya, Yunanistan
18. Dr. Sadik Ahmet Futbol Turnuvasi Aile Gecesi
2011 Bati Trakya girisimleri
ABTTF 2014 Yil Sonu Ueye Dernek Ziyaretleri
AGİT 2 3 Temmuz 2015
Specials
Teknoloji