Forum! New!


Facebook
Twitter

Genç ABTTF’den Hannover gezisi - 08.07.2010

2-3 Temmuz 2010 tarihlerinde Genç ABTTF, Hannover Steinhude am meer gezisini ve üçüncü toplantısını gerçekleştirdi. Genç ABTTF, toplam sekiz kişinin katıldığı gezinin ilk gününde mangal partisi düzenlediler. Cuma günü akşamında ise Genç ABTTF üyeleri, Hannover’de Türk canlı müziğinde doyasıya eğlendiler. 3 Temmuz Cumartesi günü ise Steinhude am meer gölünde geziye çıktılar.

Genç ABTTF, 3.toplantısını Hannover’de gerçekleştirdi

3 Temmuz 2010 tarihinde Genç ABTTF, 3. toplantısını Hannover’de gerçekleştirdi. Toplantının sonunda Genç ABTTF, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği(BTTDD) İzmit Şubesi tarafından düzenlenecek “Üç Ülke, Tek Kimlik Kocaeli’de Buluşuyor” isimli projeye üç kişiden oluşan bir heyet ile katılma kararı aldı. BTTDD İzmit Şubesi tarafından Yunanistan, Almanya ve Türkiye’deki Batı Trakya Türk gençlerini buluşturma amacı ile hazırlanan projeye ortak olan ABTTF projeye katılacak isimlerin Genç ABTTF tarafından belirlenmesine karar verdi. Buna göre Genç ABTTF, projeye katılacak isimleri Genç ABTTF Başkanı Fatma Reşit, Funda Reşit ve Murat Murat olarak belirledi. Toplantıda ikinci olarak ise Genç ABTTF, bilgi yarışması ve devamında gerçekleştirilmesi planlanan eğlence ile ilgili detaylı bir plan hazırladı. Bir sonraki toplantının yaz tatilinin ardından Lauf’ta düzenlenmesine karar verildi. Toplantının sona ermesinin ardından Genç ABTTF üyeleri, Hannover’de eğlence dolu bir akşam daha geçirdiler.

Konu ile ilgili olarak Genç ABTTF Başkanı Fatma Reşit, “Genç ABTTF olarak yorucu bir yılın ardından iki gün boyunca doyasıya eğlenme fırsatını yakaladık. Yazın tadını sahilde çıkaran Genç ABTTF olarak gerçekleştirdiğimiz üçüncü toplantıda ise gelecek dönemde gerçekleştirmeyi planladığımız aktiviteleri görüşerek karara bağladık. BTTDD İzmit Şubesi tarafından Kocaeli, Ankara ve Çanakkale olmak üzere üç şehri kapsayan “Üç Ülke, Tek Kimlik Kocaeli’de buluşuyor” projesine oybirliği ile katılma kararı aldık. Genç ABTTF olarak bu projeyi Yunanistan ve Türkiye’deki Batı Trakya Türk gençleri ile buluşma açısından büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Ağustos ayında gerçekleştirecek projeye katılacağımız için şimdiden büyük bir heyecan duyuyoruz” dedi.

 


‹‹‹ geri dön
Yorum
» tanışma ( ender bekleniç 2010-07-11 20:41:42)
Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1635257    Bugün : 34    Son : 3:47    Aynı anda : 13031
ABTTF
58. FUEN Kongresi, 19-23.06.2013, Briksen, Guney Tirol, Italya
Bati Trakyaya Kesif Ziyareti 2017.09.10-13
ABTTF Olagan Mali Genel Kurulu, 03.03.2018, Giessen, Almanya
FUEN 2015 Kongresi, 13-17.05.2015, Bati Trakya, Yunanistan
ABTTF 2014 Yil Sonu Ueye Dernek Ziyaretleri
ABTTFnin Yil Sonu Uye Dernek Ziyaretleri, 20-30.12.2013
Specials
Teknoloji