Forum! New!


Facebook
Twitter

Höchst/Odenwaldt Derneği’nde kadınlar kolu seçimi yapıldı - 23.03.2008

Batı Trakya Türk Azınlığı ile ilgili faaliyetlerini sürdüren ABTTF üyesi Höchst/Odenwaldt Batı Trakya Türk Kültür Derneği’nde kadınlar kolu seçimleri yapıldı. Höchst/Odenwaldt Derneği’nin belirlemiş olduğu faaliyet programı çerçevesinde bölgedeki Batı Trakyalı kadınların dernek faaliyetlerine daha aktif katılabilmeleri için kadınlar kolunda 9 Şubat tarihinde seçim yapıldı ve aynı gece bir kadınlar matinesi düzenlendi.

Kadınlar kolu seçiminde Höchst/Odenwaldt Derneği’nin kadınlar kolunda görev yapacaklar belirlenirken aynı gece düzenlenen kadınlar matinesine de yoğun bir katılım gerçekleşti. Bölgedeki Batı Trakyalı kadınların Batı Trakya kültürünü yaşatmak için yoğun çaba harcadıkları gözlenirken dernek faaliyetlerine de önemli katkılar sundukları belirtildi.

Batı Trakyalı kadınlar kültürlerine sahip çıkıyor

ABTTF Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Höchst/Odenwaldt Derneği’nin de yöneticisi olan Ekrem Kırcaali etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada Batı Trakyalı kadınların bölgelerinde çok önemli bir yere sahip olduklarını belirterek Batı Trakya kültürüne güçlü bir şekilde karşı çıktıklarını söyledi. Ekrem Kırcaali “Höchst/Odenwaldt Derneği Kadınlar Kolu bu bölgede Batı Trakya Türk kültürünün yaşatılması için önemli bir misyon üstleniyor ve görevini yerine getiriyor. Kadınlarımızın dernek faaliyetlerimizde etkin bir şekilde yer alması son derece sevindirici” şeklinde konuştu.

Höchst/Odenwaldt Derneği’nde yeni kadınlar kolu seçiminin yapılmasının ardından bölgedeki Batı Trakyalı kadınlara yönelik faaliyetlerin arttırılacağı belirtildi. Höchst bölgesinde Batı Trakya kültürünün tanıtılmasında ve yaşatılmasında önemli bir yere sahip olan Höchs/Odenwaldt Derneği Kadınlar Kolu’nun faaliyetlerini arttırmasıyla birlikte Batı Trakyalı kadınların Batı Trakya Türk Azınlığı’nın hak arama mücadelesinde sahip oldukları önemli yerin daha iyi anlaşılacağı da bildirildi.
 


‹‹‹ geri dön
Yorum
» kutlamak ( selahattin erol 2008-03-28 07:44:30)
Diğer Haberler
» 19. madde mağdurları için bilgi formu
» ABTTF Avrupa Türk-İslam Birliği’nin geleneksel iftar programına katıldı
» ABTTF Uluslararası Demokratlar Birliği’nin iftar programına katıldı
» Meschede ve Lauf derneklerimizden iftar yemeği
» 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
» ABTTF T.C. Essen Başkonsolosluğu’nun iftarına katıldı
» Lauf derneğimiz Hıdırellez Şenliği düzenledi
» Almanya’daki Batı Trakya Türkleri Gütersloh ve Viersen şehirlerindeki iftar sofralarında buluştu
» ABTTF DİTİB’in geleneksel iftarına katıldı
» Yunanistan Başbakanı Çipras Batı Trakya ziyaretinde müftülük ve vakıflar konusunda açıklamalarda bulundu
Arşiv ››› 
 
  copyright © abttf.org
      Toplam : 1610688    Bugün : 272    Son : 14:43    Aynı anda : 13031
ABTTF
Batitrakya Resimleri
Avrupa Vatandaslar Girisimi Temali Bati Trakya Ziyareti ve 1 Milyon Imza Kampanyasi, 06-09.06.2013, Gumuelcine ve Iskece
Bati Trakyaya Calisma Ziyareti, 17-20.09.2018
AP Geleneksel Azinliklar Intergrubunda Bati Trakya Turk Azinlıginin sorunu
2011 Bati Trakya girisimleri
AGIT Toplantisi Varsova 2017.09.13-16
Specials
Teknoloji