ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

Okullar 14 Eylül’de açılıyor

02.09.2020

Okullar için nihai karar alındı.  Eğitim ve Din İşleri Bakanı Niki Kerameos dün yaptığı açıklamada okulların 14 Eylül’de açılacağını duyurdu. 

Tatilden dönenlere yeterli zamanın tanınması ve semptom göstermeyen yolcular aracılığıyla virüsün yayılmasının önlenmesi için okulun açılma tarihi, ilk planlanan tarihten bir hafta sonraya ertelenerek 14 Eylül 2020 olarak belirlendi. 

Bakan Kerameos’un da vurguladığı gibi bu yıl geçtiğimiz yıllardan oldukça farklı bir yıl olacak ve bu nedenle öğrenci velileri bir hayli endişeli. Öğrencilerin ve ailelerinin koronavirüsten korunabilmesi için 16 yeni tedbir açıklandı. 

Eğitimde alınacak yeni tedbirlere göre, maske kullanımı hem eğitmenler hem de öğrenciler için kapalı alanlarda zorunlu olacak. Kalabalık toplanmaların engellenmesi için teneffüsler farklı saatlerde farklı alanlarda yapılacak. Ayrıca, bu yıl okul gezilerine de izin verilmezken, okullardaki kutlamalar da özel tedbirler altında yapılacak. 

Devletin tüm öğretmen ve öğrencilere ücretsiz maske dağıtılacağı hatırlatılırken okulları ziyaret edecek doktorların da öğrencileri virüsten korunmaya yönelik olarak bilgilendirileceği kaydediliyor. 

https://www.amna.gr/home/article/484245/Stis-14-Septembriou-archizoun-ta-mathimata-sta-scholeia

GALERİ