ABTTF
TR
HABER BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN Bülten İcon
Batı Trakya

İskeçe Şahin Köy tam karantina altında

26.03.2020

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü, Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Sotiris Tsiodras dün yaptığı açıklamada teşhis edilen 78 yeni vaka ile birlikte Yunanistan’da COVID-19 virüsü taşıdığı tespit edilen hasta sayısının 821’e yükseldiğini kaydetti.

Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise bugün itibariyle 23’e yükseldi.

Yunanistan’da corona virüs nedeniyle hayatını kaybeden 21. kişi Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Şahin Köy’den 70 yaşında bir hastaydı.

Vatandaşı Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias dün yaptığı bilgilendirmede Şahin Köy’ün virüsün yayılması açısından büyük risk taşıması nedeniyle 7 Nisan’a kadar iki hafta boyunca karantinaya alınacağını açıkladı. Bu gelişmenin ardından, köyde artık olağanüstü hal hakim ve köy sakinlerinin dışarıda dolaşması istisna olmaksızın bir süreliğine yasaklandı.

İskeçe bölgesinde son altı günde dokuz kişinin corona virüs testinin pozitif çıkması dikkat çekiyor. Hardalias dün virüsün yayılma tehlikesini hatırlatarak “Mustafçova Belediye’ne bağlı köylerin sakinlerini evde kalmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

Virüs nedeniyle Yunanistan’da hayatını kaybeden 23. kişinin de İskeçe’den olması endişe yaratıyor. Son birkaç gündür Dedeağaç Üniversite Hastanesi’nde tedavi altında olan 50 yaşındaki silahlı kuvvetler mensubu ölümcül virüs nedeniyle bu sabah hayatını kaybetti.

https://www.ert.gr/perifereiakoi-stathmoi/komotini/koronoios-se-karantina-o-echinos-tis-xanthis/

 

 

GALERİ